W piątek rusza siatkarski Memoriał Ambroziaka z mistrzami świata

Tylu mistrzów świata na Memoriale Zdzisława Ambroziaka nie było jeszcze nigdy. Podczas dziewiątej edycji turnieju zagrają między innymi Asseco Resovia Rzeszów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, które w sumie w swoich składach mają ośmiu złotych medalistów mistrzostw świata.

Największa siatkarska impreza w stolicy rozpocznie się w piątek w Arenie Ursynów meczem MKS MDK Legia Warszawa z BBTS Bielsko Biała (godz. 17). Dwie godziny później będzie można obejrzeć w akcji kolejny stołeczny zespół, AZS Politechnikę Warszawską, która zmierzy się z AZS Indykpolem Olsztyn. Dla "Inżynierów" Memoriał Ambroziaka będzie ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi. Politechnika zainauguruje sezon 4 października w Bydgoszczy, gdzie zmierzy się z Transferem.

Zmartwieniem trenera stołecznej drużyny Jakuba Bednaruka jest kontuzja barku atakującego Pawła Mikołajczaka. Uraz wykluczy go z gry na kilka tygodni. - Brakuje nam Pawła, ale nie załamujemy rąk. Pracujemy na najwyższych obrotach, bo już niebawem zacznie się liga. A "Miki" to silny facet. Jestem pewien, że szybko wróci do pełnej sprawności i pomoże drużynie - powiedział Bednaruk oficjalnej stronie klubu azspw.com i zapowiedział, że w razie potrzeby na prawym skrzydle wystawi jednego z przyjmujących.

Mistrzów świata podczas turnieju zobaczymy dopiero w sobotę. W pierwszym półfinale Asseco Resovia Rzeszów zagra ze zwycięzcą drugiego piątkowego meczu, a w drugim ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z wygranym pierwszego meczu z poprzedniego dnia. Wcześniej odbędzie się jeszcze potyczka o piąte miejsce pomiędzy przegranymi z piątku.

Jeśli w półfinałach nie dojdzie do niespodzianki, to w niedzielnym finale będziemy mogli obejrzeć starcie dwóch drużyn naszpikowanych gwiazdami i aktualnymi mistrzami świata. W składzie Resovii grają między innymi Dawid Konarski, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek i Krzysztof Ignaczak, którzy przywieźli z Katowic złote medale. Trzech mistrzów świata ma w drużynie ZAKSA: Pawła Zagumnego, Pawła Zatorskiego i Marcina Możdżonka.

Program IX Memoriału Zdzisława Ambroziaka:

Piątek, 26 września

godz. 17: MKS MDK Legia Warszawa - BBTS Bielsko-Biała

godz. 19 AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn

Sobota, 27 września

godz. 13: Mecz o 5. miejsce

godz. 16: Asseco Resovia Rzeszów - MKS MDK Legia lub BBTS Bielsko-Biała

godz. 18: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Politechnika lub Indykpol AZS Olsztyn

Niedziela, 28 września

godz. 10: Mecz o 3. miejsce

godz. 13: Finał

Bilety w cenie 10 zł (piątek) i 20 zł (sobota i niedziela) można kupować w kasach Areny Ursynów.

Więcej o: