Rekord pobity. Ponad milion osób oglądało finał VALORANT Champions 2021

Tego można się było spodziewać. Finałowe starcie mistrzostw świata w VALORANCIE pobiło kolejny rekord oglądalności dla produkcji Riot Games.

W niedzielę wieczorem polscy fani VALORANTA mieli co świętować. Acend w składzie z Aleksandrem "zeekiem" Zygmuntem oraz Patrykiem "starxo" Kopczyńskim zatriumfowali podczas VALORANT Champions 2021, czyli mistrzostw świata w strzelance Riot Games. Przeciwnikiem zespołu reprezentowanego przez Polaków było Gambit Esports.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Ponad milion osób na transmisji VALORANT Champions 2021

Potrzeba było aż pięciu map, aby wyłonić zwycięzcę. Nic więc dziwnego, że z każdą kolejną planszą coraz więcej osób zbierało się na transmisji. W szczytowym momencie trwania finału na wszystkich transmisjach zebrało się rekordowe 1 089 068. Oznacza to, że pojedynek Acend z Gambit Esports pobił poprzedni rekord VALORANTA, który należał do letniego turnieju Masters w Rejkiawiku. Wówczas w szczytowym momencie na transmisjach pojawiło się 1 085 850 widzów. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

VALORANT Champions 2021 służyło jako zwieńczenie roku w rozgrywkach Riot Games. Patrząc jednak na to, jak szybko gra zyskuje na popularności, można spodziewać się kolejnych pobitych rekordów w przyszłym roku.

Patryk 'starxo' Kopczyński i Aleksander 'zeek' Zygmunt zostali mistrzami świata w Valorancie.Z piekła do nieba. Polacy mistrzami świata w Valorancie!

Esport zalicza świetne wyniki w 2021 roku

VALORANT nie jest jednak jedyną esportową grą, która przeżywa świetny okres. Rekordy oglądalności zostały pobite w tym roku także w profesjonalnym League of Legends oraz CS:GO. To po części za sprawą tego, że w każdym z tych tytułów największe turnieje ponownie zostały zorganizowane w środowisku LAN-owym. 

KennySLegenda CS:GO doceniła polskich graczy. Pashabiceps wśród najlepszych

Więcej o: