Rewolucja na polskiej scenie VALORANTA. Kibice w końcu zobaczą idoli na żywo

Polska scena VALORANTA wkrótce nabierze poważnego rozpędu. Rodzima agencja CFA ogłosiła cykl czterech turniejów, które odbędą się na LAN-ie. Pierwsze wydarzenie odbędzie się już pod koniec października w Gdańsku.

W Polsce ruszyła kolejna inicjatywa społeczności VALORANTA. Tym razem jest to największe, krajowe przedsięwzięcie – BeChampions to cykl LAN-owych turniejów rozgrywanych w całej Polsce. Ponadto zawiązano współpracę z BeLoud Cup, przez co powstał również ranking BeContender uwzględniający obie rozgrywki.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Nowy gracz na scenie

Projekt BeChampions to produkt polskiej agencji CFA, który zamierza namieszać na krajowej scenie VALORANTA. Będzie to cykl turniejów LAN-owych, organizowanych w różnych częściach Polski. Co więcej, na wydarzenia będą mogli zawitać kibice. Dzięki temu będą to pierwsze LAN-y VALORANTA z uczestnictwem publiczności zorganizowane nad Wisłą.

Pierwszy LAN odbędzie się w dniach 30-31 października w Gdańsku w Kinguin Esport Lounge. Kilka dni wcześniej, 18-21 października odbędą się otwarte kwalifikacje dla drużyn. Ostatecznie cztery najlepsze otrzymają zaproszenie do wzięcia udziału w gdańskim wydarzeniu. Pula nagród turnieju wynosi 8000 złotych.

Duncan 'Thorin' Shields to jeden z analityków PGL Major Stockholm.Burza po słowach dyrektora wielkiej organizacji. "Okradliście małą polską drużynę"

Nawiązanie współpracy z BeLoud

Projekt nie będzie działał samotnie. Nawiązał bowiem współpracę z firmą BeLoud, która organizuje od roku turnieje VALORANTA w Internecie. W październiku odbędzie się już dziesiąta edycja. Będzie się ona różniła od pozostałych, bowiem jest pierwszą, która wchodzi w skład większego cyklu. Organizatorzy BeChampions i BeLoud Cup stworzyli specjalny ranking, do którego drużyny zbierają punkty w obu rozgrywkach, a następnie miejsce w rankingu wpływa na rozstawienie w kwalifikacjach do następnych turniejów. Jest to więc system naczyń połączonych.

Kalendarz rozgrywek wygląda w następujący sposób:

  1. BeLoud Cup #10 – 8-10 października
  2. BeChampions Tour – BeContender #1 – 30-31 października
  3. BeChampions Tour – BeContender #2 - listopad
  4. BeChampions Tour – BeContender #3 – grudzień

We wszystkich wymienionych wyżej turniejach do zdobycia będzie od 225 do 250 punktów. Drużyny, które zajmą na koniec najwyższe miejsca w rankingu, zakwalifikują się na turniej rangi BeChallengers z pulą nagród wynoszącą 16 tysięcy złotych.

Shircane devils.one Teamfight TacticsPolak blisko podium mistrzostw świata TFT. Był jedynym Europejczykiem w finale

Więcej o: