Przełom w FIFA 22. Ta zmiana ma zachwycić kibiców

EA Sports zaprezentowało zwiastun gry FIFA 22. Materiał skupił się na przedstawieniu technologii HyperMotion, która ma sprawić, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej realistyczna.

EA Sports pokazała graczom pierwsze ujęcia z najnowszej odsłony gry z serii FIFA. Producent gry przedstawił nową technologię HyperMotion. W zwiastunie widzimy kilka gwiazd światowego futbolu, takie jak Marcelo, Trent Alexander-Arnold, Eden Hazard czy Kylian Mbappe. Łącznie do projektu zaangażowano 22 piłkarzy. Zawodnicy mają na sobie kostiumy służące do przechwytywania ruchu. Dzięki temu twórcom gry udaje się uchwycić i nagrać każde dotknięcie, odbiór, sprint i pojedynek.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Tak ma wyglądać nowa FIFA. Szereg zmian

"Stroje Xsens po raz pierwszy umożliwiają rejestrację ruchu dwudziestu dwóch zawodowych piłkarzy grających z pełnym zaangażowaniem. Ta niespotykana dotąd ilość wysokiej jakości danych dotyczących ruchów prawdziwych piłkarzy wspomaga w grze FIFA 22 zachowanie poszczególnych zawodników, jak i całych zespołów" – czytamy na oficjalnej stronie producenta.

IEM 2018 w KatowicachNietypowa sytuacja w grze. Więcej oglądających niż graczy

"Zgromadzone dane pozwoliły wzbogacić grę o ponad 4000 nowych animacji, pozwalając nam zwiększyć intensywność rozgrywki, szybkość reakcji na polecenia gracza i lepiej odwzorować zachowanie poszczególnych piłkarzy" – informuje EA.

Twórcy gry twierdzą, że technologia HyperMotion poprawi również wrażenia w innych obszarach. Możliwe m.in. będzie strącanie górnych piłek za pomocą większej liczby technik, a animacje dwóch kontaktów z piłką będą być dłuższe. Dzięki HyperMotion gracze mają mieć większe możliwości chronienia piłki przed przeciwnikiem. Piłkarze będą również udzielać sobie wskazówek i kierować się nawzajem w określonym kierunku. Zawodnicy mają też lepiej przemieszczać się w ataku pozycyjnym i szybciej reagować po stracie piłki.

 

FIFA ma trafić do sprzedaży 1 października. Grać będzie można na konsolach Playstation 5 i Playstation 4, Xbox Series X i Xbox One, a także na komputerach osobistych. Na okładce gry po raz drugi z rzedu znajdzie się Kylian Mbappe.

Pro Evolution Soccer zmienia nazwę. Teraz jest to eFootball.Nowe otwarcie znanej gry piłkarskiej. Zmienia nazwę i będzie za darmo!