Alarm przed niedzielnym konkursem skoków narciarskich w Niżnym Tagile

W inauguracyjnym konkursie nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich reprezentacji Polski nie pokazali się z najlepszej strony. Biało-czerwoni zdecydowanie będą chcieli poprawić swoje wyniki w niedzielę, jednak na drodze może im stanąć prognozowany w Niżnym Tagile silny wiatr.

Pierwszy konkurs nowego sezonu w skokach narciarskich nie był dla Polaków udany. W czołowej 30. zawodów znalazło się tylko dwóch Polaków - Kamil Stoch, który zakończył zmagania na piątym miejscu i Dawid Kubacki, który był 13. Piotr Żyła, Jakub Wolny i Andrzej Stękała nie zdołali uzyskać kwalifikacji do drugiej serii.

Zobacz wideo Nowy sezon, nowe nadzieje. "Kubackiego stać na wszystko. To może być jego zima"

Niedzielny konkurs PŚ w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Gdzie i o której godzinie oglądać? O której godzinie niedzielny konkurs skoków? Uwaga na kwalifikacje

Puchar Świata w Niżnym Tagile. Niepokojące prognozy Zawody może utrudnić wiatr

W niedzielę Polacy staną przed szansą na rehabilitację. O godzinie 14:30 rozpoczną się kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Na godzinę 16:00 z kolei zaplanowana jest pierwsza seria konkursowa. Na ten moment wiadomo, że w kwalifikacjach przed niedzielnym konkursem weźmie udział sześciu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Stefan Hula.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Prognozy dla Niżnego Tagiłu pokazują, że niedzielną rywalizację skutecznie może utrudniać silny wiatr. Niewykluczone, że da on się we znaki podczas głównego konkursu, co dla organizatorów PŚ w Rosji nie byłoby nowością. W poprzednim sezonach w rosyjskim mieście często skoczkowie musieli radzić sobie z trudnymi warunkami.

Zając polarny w Niżnym Tagile Nietypowy "kibic" przed sobotnim konkursem w Niżnym Tagile. "Pewnie miał zaświadczenie"

W niedzielnym konkursie sukces z sobotniej rywalizacji będzie chciał powtórzyć Karl Geiger, który wygrał inauguracyjny konkurs. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się lider po pierwszej serii Halvor Egner Granerud.

Więcej o: