Murańka już nie wystartuje?! Nie ma go na liście startowej. Doleżal komentuje

Klemensa Murańki brakuje na liście startowej niedzielnych kwalifikacji, choć Polak wciąż czeka na wynik testu PCR na obecność koronawirusa po tym, jak pierwszy sobotni test okazał się pozytywny. O sytuacji skoczka wypowiedział się trener Michal Doleżal.

O pozytywnym wyniku testu Klemensa Murańki dowiedzieliśmy się chwilę przed startem serii próbnej przed sobotnim konkursem. Najpierw Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała o trzech przypadkach zakażeń - jednym wśród członków obsługi zawodów i dwóch u skoczków. Później Polski Związek Narciarski potwierdził, że jednym z zawodników jest Murańka

Zobacz wideo Tajna broń polskich skoczków na nowy sezon. Nie chcieli zdradzić, o co chodzi

Bez Murańki na liście startowej na niedzielę. Wiemy, który skoczek też miał pozytywny wynik testu

Od tej informacji minęło już kilka godzin i nadal nie ma nowych informacji ws. skoczka. Poza tą, że po zakończeniu sobotniego konkursu organizatorzy opublikowali listę startową niedzielnych kwalifikacji - bez Murańki. Nie pojawiły się jednak oficjalne informacje o tym, że na skoczni go nie będzie, a w liście startowej można oczywiście dokonać zmian. 

Nie ma na niej także Deckera Deana - to drugi z zawodników, którzy dostali pozytywny wynik po serii dodatkowych testów zarządzonych na sobotę przez FIS. Amerykanin także czeka na wynik powtórzonego testu PCR, ale sam wykonał już jeden antygenowy. I jak udało nam się ustalić, dostał negatywny wynik.

Doleżal o Murańce: Będziemy zbierać informacje

Sytuację zawodnika skomentował trener polskiej kadry, Michal Doleżal. - Na razie nie wiemy dokładnie. Wiemy tylko, że obecnie są odizolowani w sanatorium w Tagile. Będziemy zbierać informacje. Miał zostać dziś jeszcze raz przetestowany, jeśli będzie miał negatywny wynik, to powinien zostać puszczony normalnie - mówił w rozmowie dla Eurosportu

Kolejne informacje o sprawie Murańki podamy wkrótce. Niedzielna rywalizacja w drugim konkursie sezonu rozpocznie się o godzinie 16:00. Serię próbną zaplanowano na 14:45. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: