O której godzinie niedzielny konkurs skoków? Uwaga na kwalifikacje

W niedzielę dobiegnie końca inauguracyjny weekend 43. sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Skoczkowie rozpoczną rywalizację w drugim indywidualnym konkursie na skoczni Aist w Niżnym Tagile. Ale najpierw o kwalifikację powalczy sześciu reprezentantów Polski.

W pierwszych zawodach w nowym sezonie najlepszy był Karl Geiger, który zanotował 10. w karierze pucharowe zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się lider po pierwszej serii, obrońca Kryształowej Kuli Halvor Egner Granerud.

Słabe sobotnie zawody w wykonaniu Polaków

Polscy skoczkowie nie zaprezentowali się zbyt dobrze. Co prawda Kamil Stoch zdecydowanie poprawił zajmowane 20. miejsce po pierwszej serii i ukończył zmagania na piątej pozycji, ale pozostali zawodnicy zawiedli. W czołowej 30. znalazł się jedynie Dawid Kubacki, który ukończył konkurs na 13. lokacie.

Pozostali reprezentanci Polski nie zakwalifikowali się do drugiej serii. Piotr Żyła po skoku na odległość 113,5 metra zakończył zmagania na 32. miejscu, Jakub Wolny był 45. z wynikiem 105 metrów, natomiast Andrzej Stękała zajął przedostatnie 48. miejsce z rezultatem 96 metrów.

Kiedy i gdzie oglądać niedzielny konkursu PŚ w Niżnym Tagile?

Przed niedzielnymi zawodami odbędą się również kwalifikacje. Nie weźmie w nich udziału Klemens Murańka. Polak uzyskał w sobotę pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Obecnie na liście startowej kwalifikacji do niedzielnego konkursu znajduje się sześciu Polaków. O udział w zawodach będą walczyć Andrzej Stękała (nr 9), Jakub Wolny (nr 15), Stefan Hula (nr 30), Piotr Żyła (nr 34), Dawid Kubacki (nr 58) i Kamil Stoch (nr 66).

Kwalifikacje odbędą się o godzinie 14:30, natomiast o godzinie 16:00 rozpocznie się pierwsza seria konkursu w Niżnym Tagile. Transmisję z zawodów pokażą stacje TVN (15:35) oraz Eurosport 1 (15:00).