Skoczek etiopskiego pochodzenia nie wystartował w mistrzostwach. Kuriozalny powód

Alexander Yigermal Roeshol Johnson, czyli norweski skoczek etiopskiego pochodzenia, który w zeszłym sezonie zaprezentował się podczas zimowych mistrzostw kraju, tym razem nie wystąpił w letniej edycji krajowego czempionatu. I to z kuriozalnego powodu.

Johnson zwrócił uwagę środowiska skoków narciarskich w czasie styczniowych mistrzostw Norwegii w Trondheim, gdy czarnoskóry zawodnik skoczył 108 metrów i zajął 42. miejsce. Skoczek urodził się w Etiopii, został zaadoptowany przez norweską rodzinę. Sportowo rozwijał się już właśnie w Skandynawii. 

Zobacz wideo Rewolucja w skokach narciarskich. Znikają z anten TVP

Kuriozalny powód nieobecności norweskiego skoczka na mistrzostwach Norwegii

Skoczka zabrakło jednak podczas rywalizacji w kwalifikacjach do konkursu podczas letnich mistrzostw Norwegii rozgrywanych w ten weekend w Oslo na skoczni Midtstubakken. Dlaczego? To dziwne, bo zawodnik był na liście startowej. 

Letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w Zakopanem Kapitalne informacje dla polskich kibiców! Skoki nie tylko w telewizji. I to za darmo!

Jak podał dziennikarz portalu skijumping.pl, Adrian Dworakowski na Twitterze Alexander Johnson nie mógł rywalizować w Oslo z kuriozalnego powodu. Norweg etiopskiego pochodzenia nie zabrał na skocznię plastronu z numerem startowym. 

Znakomite wieści przed Letnim Grand Prix w Wiśle. Organizatorzy wpuszczą kibiców Najbardziej utytułowany skoczek w konkursach drużynowych LMP. Ani Stoch, ani Żyła, ani Kubacki

Na mistrzostwach Polski plastrony przywoził Małysz. Ale jeden zawodnik zapomniał sprzętu

To dość specyficzna sytuacja: często zdarza się, że zawodnicy zapomną elementu sprzętu, czy właśnie plastronu na górę skoczni, z szatni. Rzadko zupełnie nie przywożą go jednak na obiekt. W polskiej kadrze sprawa jest prostsza i ubezpiecza występowanie takich przypadków. Zabieranie ich na teren skoczni nie należy do obowiązków zawodników. 

Wiktor Pękala Belka nagle się zerwała. Niecodziennie zdarzenie na MP w skokach [WIDEO]

W czwartek podczas mistrzostw Polski plastrony przywiózł Adam Małysz, który później rozdał je zawodnikom. Po zawodach te trafiły z powrotem do Polskiego Związku Narciarskiego. Co ciekawe, na MP w Zakopanem miał też miejsce jeden incydent związany z zapomnieniem sprzętu - wkładek do butów przed konkursem drużynowym na górę zapomniał wziąć Krzysztof Leja z AZS-u Zakopane i trzeba mu było je tam dowieźć, czym zajęli się jego koledzy z klubu.

Więcej o: