Kolejny tytuł mistrza polski Piotra Żyły! Dwukrotnie pobity rekord skoczni!

Piotr Żyła z drugim tytułem mistrza Polski! Jego drużyna, Wiślanskie Stowarzyszenie Sportowe wygrało rywalizację drużyn. Wydarzeniem konkursu był dwukrotnie bity rekord Średniej Krokwi, który od dziś należy do Klemensa Murańki.

W czwartek odbył się konkurs indywidualny w ramach mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Mistrzem Polski został Piotr Żyła, który w drugiej serii przypieczętował swoje zwycięstwo, oddając kapitalny skok i lądując na 106. metrze. Drugie miejsce zajął Klemens Murańka, który stracił do Żyły 7,5 punktu, a na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo Dawid Kubacki i Tomasz Pilch.

Zobacz wideo

W piątek z kolei skoczkowie rywalizowali w konkursie drużynowym. I już w pierwszej serii widzowie zebrani wokół Średniej Krokwi byli świadkami wielkiego wyczynu Tomasza Pilcha. Polski skoczek wylądował na 107. metrze, bijąc tym samym rekord skoczni. Wraz ze swoimi kolegami z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego (Pawłem Wąskiem, Piotrem Żyłą i Aleksandrem Zniszczołem) prowadził po pierwszej serii przed AZS Zakopane (Maciej Kot, Marcin Wróbel, Krzysztof Leja, Andrzej Stękała) i TS Wisła Zakopane (Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Adam Niżnik i Łukasz Łukaszczyk).

Więcej o skokach narciarskich przeczytasz na Gazeta.pl

Niecodzienne zdarzenie podczas konkursu mistrzostw Polski

Podczas pierwszej serii miał miejsce także niebezpieczny przypadek. Wiktor Pękala oddawał swój skok, a tuż po tym, gdy odbył się od belki startowej, ta... zerwała się. Nie wiadomo, jak duży wpływ miał ten incydent na jego skok, bo Pękala wylądował na 79. metrze. Jego zespół, SS-R LZS Sokół Szczyrk, zajął 9. miejsce na 10 ekip i nie awansował do II serii.

W niej kapitalnym skokiem popisał się Klemens Murańka, który poprawił rekord skoczni Tomasza Pilcha. Reprezentant Polski skoczył aż 108 metrów, czyli o metr dalej od Pilcha. Na losy walki o tytuł to nie wpłynęło, choć doszło do zmian w walce o 2. miejsce. Mistrzem Polski zostało Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe przed TS Wisła Zakopane i AZS Zakopane

Wyniki drużynowych mistrzostw Polski:

  1. WSS Wisła I 991 pkt.
  2. TS Wisła Zakopane 943.5 pkt.
  3. AZS Zakopane I 942 pkt.
  4. KS Eve-nement Zakopane 921 pkt.
  5. WSS Wisła II 877.5 pkt.
  6. LKS Klimczok Bystra 864.5 pkt.
  7. AZS Zakopane II 601.5 pkt.
  8. LKS Olimpia Goleszów 559 pkt.
  9. SS-R LZS Sokół Szczyrk 285 pkt.
  10. WSS Wisła III 259 pkt.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.