Belka nagle się zerwała. Niecodziennie zdarzenie na MP w skokach [WIDEO]

Do niecodziennego zdarzenia doszło podczas drużynowego konkursu mistrzostw Polski w Zakopanem. Gdy Wiktor Pękala odbił się od belki startowej, ta... zerwała się z uchwytu.

W piątek skoczkowie rywalizowali w konkursie drużynowym. I już w pierwszej serii widzowie zebrani wokół Średniej Krokwi byli świadkami wielkiego wyczynu Tomasza Pilcha. Polski skoczek wylądował na 107. metrze, bijąc tym samym rekord skoczni. W drugiej serii kapitalnym skokiem popisał się Klemens Murańka, który poprawił rekord skoczni Tomasza Pilcha. Reprezentant Polski skoczył aż 108 metrów, czyli o metr dalej od poprzedniego wyczynu.

Zobacz wideo

Niecodzienne zdarzenie podczas mistrzostw Polski w skokach

Podczas pierwszej serii miał miejsce także niebezpieczny przypadek. Wiktor Pękala oddawał swój skok, a tuż po tym, gdy odbył się od belki startowej, ta... zerwała się. Nie wiadomo, jak duży wpływ miał ten incydent na jego skok, bo Pękala wylądował na 79. metrze. Jego zespół, SS-R LZS Sokół Szczyrk, zajął 9. miejsce na 10 ekip i nie awansował do II serii.

Więcej o skokach narciarskich przeczytasz na Gazeta.pl

Mistrzem Polski zostało Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe przed TS Wisła Zakopane i AZS Zakopane. Tym samym drugi tytuł podczas tych mistrzostw zdobył Piotr Żyła, który był najlepszy także w czwartek w rywalizacji indywidualnej. Drugie miejsce zajął Klemens Murańka, który stracił do Żyły 7,5 punktu, a na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo Dawid Kubacki i Tomasz Pilch.

Piotr Żyła skacze w trakcie mistrzostw Polski w ZakopanemRewolucyjne skoki Żyły. Polak liderem wielkiej zmiany. "Po prostu lecę, no!"

Więcej o: