Polski skoczek z korowirusem! Doleżal nie wykorzystał limitu na Zakopane

Michal Doleżal ogłosił kadrę na zawody Pucharu Świata w Zakopanem, które odbędą się w dniach 12-14 stycznia. Znalazło się w niej 11 zawodników - zabrakło w niej Jarosława Krzaka, u którego wykryto zakażenie koronawirusem.

Michal Doleżal postanowił, że na Wielkiej Krokwi rywalizować będzie jedenastu Polaków, choć mógł powołać na konkursy w Polsce aż trzynastu zawodników. Duży wpływ na taką decyzję trenera reprezentacji Polski mogły mieć mistrzostwa świata juniorów, które rozpoczynają się już 9 lutego w Lahti. W związku z tym mieliśmy dużo mniejsze pole wyboru zawodników z prawem startu w Pucharze Świata.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Jedenastu Polaków na starcie w Zakopanem

Tym samym w Zakopanem wystartują Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł. Zabrakło w tym składzie Jarosława Krzaka - jak poinformował portal skaczemy.pl, polski skoczek otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i przebywa aktualnie na kwarantannie. - Trener Doleżal nie mógł wystawić Jarka Krzaka, który w ubiegłą niedzielę zasygnalizował złe samopoczucie i poddał się prywatnie testowi na koronawirusa. Wynik pozytywny testu wykluczył Jarka z treningów i aktualnie przebywa na kwarantannie. Nie miał kontaktu z kadrą i sztabem - napisał portal Skaczemy.pl należący do Adama Małysza.

Piotr Żyła i jego styl HRewolucja w skokach dzieje się na naszych oczach! Tylko jeden Polak tak skacze

W Zakopanem zaplanowane są dwa konkursy indywidualne. W piątek odbędą się kwalifikacje (od 16:00), poprzedzony dwiema seriami treningowymi (od 13:30). Na sobotę zaplanowana jest seria próbna (od 15:00) i pierwszy konkurs (od 16:00). W niedzielę o 15:00 rozpoczną się kwalifikacje, a na 16:10 planowany jest początek drugiego konkursu indywidualnego.