Historyczny dzień dla polskich skoków narciarskich na M¦ w Seefeld!

W ¶rodę o godz. 16:15 odbędzie się konkurs skoków narciarskich kobiet na M¦ w Seefeld. Dla Polski to konkurs historyczny, bo pierwszy z udziałem reprezentantek Polski.
Zobacz wideo

Środa 27 lutego to dla polskich skoków historyczny dzień. Polskie skoczkinie zaliczą bowiem debiut podczas mistrzostw świata. Do Seefeld przybyły dwie zawodniczki: Kamila Karpiel oraz Kinga Rajda. Ta pierwsza w miniony weekend stała na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego, a w tym sezonie zdobyła pierwsze punkty Pucharu Świata w karierze. Rajda również w tym sezonie zdobyła punkty, choć jej ta sztuka udawała się już wcześniej.

Nim biało-czerwone staną do walki o medale na skoczni HS109 w Seefeld, będą musiały przejść kwalifikacje. Na liście startowej eliminacji znalazły się 53 zawodniczki, z 18 państw. Przypomnijmy, iż do konkursu kobiet awansuje 40 zawodniczek. Polki wystartują z numerami: 18. Kamila Karpiel i 19. Kinga Rajda. Początek kwalifikacji o godz. 15:00. O 13:30 odbędzie się seria próbna. Konkurs zaplanowano tuż po kwalifikacjach o godz. 16:15. Więcej o sportach zimowych na sportsinwinter.pl

Udany początek startu polskich skoczkiń. Marcin Bachleda tłumaczy brak rozmów z mediami

Polskie skoczkinie dobrze wypadły w pierwszych treningach na mistrzostwach świata. Zadowolony ze skoków zawodniczek był Marcin Bachleda, który przyznał, że to duże przeżycie dla jego podopiecznych. Wytłumaczył też fakt, że młode zawodniczki w poniedziałek nie rozmawiały z mediami.

Więcej o: