Skoki narciarskie. Polscy skoczkowie będą mieli poważny test przed Turniejem Czterech Skoczni. Transmisja TV

Polscy skoczkowie narciarscy nie będą mieli wolnych świąt. Jak zwykle przed Turniejem Czterech Skoczni zmierzą się w mistrzostwach Polski. Transmisja TV w TVP 1.
Zobacz wideo

Mistrzostwa Polski seniorów w skokach narciarskich tradycyjnie zostaną rozegrane w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. 26 grudnia o 13:45 odbędzie się seria próbna przed konkursem, który rozpocznie się o 14:45. Najlepsza "30" awansuje do serii finałowej, która rozpocznie się o 15:55. Transmisja TV w TVP 1 oraz TVP Sport od 14:30. Złotego medalu będzie bronił Stefan Hula, który wyprzedził Piotra Żyłę oraz Kamila Stocha. Co ciekawe, Stoch nie został mistrzem kraju od 2015 roku - od tej pory dwukrotnie zajmował trzecie miejsca. Rok temu prowadził po pierwszej serii, ale fatalna druga próba zabrała mu szanse na zwycięstwo.

Turniej Czterech Skoczni coraz bliżej

Dla skoczków to ostatni test przed zbliżającym się Turniejem Czterech Skoczni. Na konkursy w Niemczech i Austrii pojedzie siódemka z nich. To Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł. Ten ostatni wywalczył dodatkowe miejsce dla Polski swoimi dobrymi występami w Pucharze Kontynentalnym. Wśród faworytów 67. Turnieju Czterech Skoczni znajdują się Piotr Żyła (drugie miejsce w klasyfikacji generalnej) oraz Kamil Stoch (trzecia pozycja). Jednak faworytem numer jeden jest rewelacyjny Ryoyu Kobayashi, lider klasyfikacji. Japończyk stawia jednak na Kamila Stocha. Pierwszy konkurs TCS już 30 grudnia w Oberstdorfie.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: