Skoki narciarskie. Ryoyu Kobayashi powiększył przewagę w klasyfikacji! Kamil Stoch znowu trzeci!

Ryoyu Kobayashi powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świta. Kamil Stoch samodzielnie zajmuje trzecie miejsce. Żyła traci do Japończyka 111 punktów, Stoch traci już 191 punktów.
Zobacz wideo

Ryoyu Kobayashi wygrał kolejny konkurs w tym sezonie (144 m,137 m). Japończyk wyprzedził o 9,3 pkt Piotr Żyłę (137,5 i 135 metrów). Trzeci był Kamil Stoch, który skakał 138 i 131 metrów. Dla Kamila Stocha jest to trzecie podium w tym sezonie i sześćdziesiąte w karierze, a dla Piotra Żyły to już piąte podium w tym sezonie. Najlepszy jest jednak Ryoyu Kobayashi, który ma już sześć miejsc w czołowej trójce i wszystkie zajęte w tym sezonie.

Kobayashi powiększył tym samym przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na trzecie miejsce znów awansował Kamil Stoch, który po pierwszym konkursie w Engelbergu zajmował miejsce ex aequo z Johannem Andre Forfangiem. To dobra informacja przed kolejnymi kwalifikacjami w Obserstdorfie, które będą miały znaczenie w kontekście walki o najlepsze rozstawienia w parach KO

Klasyfikacja generalna PŚ:

Więcej o: