Magia Messiego! Goni Pelego i Lewandowskiego, a Argentyna gromi [WIDEO]

Kolejny popis Leo Messiego na Copa America! Argentyńczyk zdobył dwie bramki, a przy kolejnej asystował i jego drużyna pokonała Boliwię aż 4:1 w ostatnim meczu fazy grupowej turnieju.

Argentyna już przed ostatnim meczem fazy grupowej mogła być pewna awansu do ćwierćfinału turnieju. W piątym spotkaniu czekała na nich zresztą Boliwia, która nie miała już szans na wyjście z grupy. I jak się okazało, spotkanie z wyraźnie lepszymi Argentyńczykami było dla nich zderzeniem ze ścianą.

Argentyna gromi! Maestria Messiego. Przelobował bramkarza rywali

Już na początku pierwszej połowy objawił się geniusz Leo Messiego. Najpierw asystował przy trafieniu Alejandro Gomeza z szóstej minuty dzięki świetnemu podaniu z obrotem w kierunku partnera, a potem wykorzystał rzut karny w 33. minucie. Najpiękniejszy był jednak drugi gol zawodnika Barcelony strzelony dziewięć minut później.

Brazil Ecuador Copa America SoccerWszystko jasne! Poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów Copa America

Messi dostał piłkę kilka metrów od pola karnego, zabrał się z nią i widząc, że bramkarz rywali wychodzi z bramki, żeby spróbować go zatrzymać, z maestrią go przelobował. Piękny gol dał Argentynie prowadzenie 3:1, które utrzymali do końca pierwszej połowy. W drugiej części spotkania na 4:1 w 65.minucie spotkania jego wynik podwyższył Lautaro Martinez i Argentyna rozgromiła słabą Boliwię.

Messiego po meczu wyróżniano nagrodą dla najlepszego zawodnika spotkania. A to wszystko w chwili, gdy wyprzedził Javiera Mascherano pod względem liczby występów dla reprezentacji. Ma ich 148, czyli o jeden więcej niż były kolega z Barcelony i to oczywiście najwięcej w historii kadry.

Neymar i spółka znowu ze zwycięstwem. Brazylia wygrywa, ale nie bez kontrowersjiWielka kontrowersja w meczu Brazylii na Copa America. Gol w setnej minucie

Messi goni Pelego i Lewandowskiego. Może być liderem dwóch klasyfikacji

Dwie bramki Messiego w tym spotkaniu sprawiają, że zbliżył się do objęcia prowadzenia w dwóch klasyfikacjach. Argentyńczyk ma szansę stać się najlepszym strzelcem w historii federacji CONMEBOL. Ma 75 bramek i traci dwie do lidera Pelego.

Messi może także stać się najlepszym strzelcem w tym roku, łącząc rozgrywki klubowe i reprezentacyjne. Na razie w tej klasyfikacji prowadzi Robert Lewandowski, który tych trafień łącznie ma 34. Messi ma ich 32, ale Polak nie poprawi swojego dorobku aż do powrotu do gry w barwach Bayernu Monachium. Messi w najlepszym scenariuszu może mieć przed sobą jeszcze trzy spotkania Copa America

W ćwierćfinale turnieju Argentyńczycy zmierzą się z Ekwadorem. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 4 lipca o godzinie 3:00 polskiego czasu.

Luis Suarez przeszkadzający Claudio Bravo przy wznowieniu gry. Źródło: TwitterKontrowersyjne zachowanie Luisa Suareza! Znowu to zrobił. Kompletny brak fair play [WIDEO]