Messi znów ośmieszał rywali i wyrównał rekord. Argentyna liderem [WIDEO]

Reprezentacja Argentyny pokonała Paragwaj 1:0 w trzeciej kolejce Copa America. Piękną asystą przy golu popisał się Angel Di Maria.

Argentyńczycy, jedni z głównych faworytów do końcowego triumfu w turnieju, w dotychczasowych spotkaniach grupy A zremisowali 1:1 z Chile i pokonali Urugwaj 1:0. Natomiast ich rywale pokonali Boliwię 3:1.

W Monachium czeka nas tęczowy mecz?Niemcy chcą zgotować Węgrom tęczową bitwę. To nie będzie zwykły mecz

Messi wyrównał rekord

Zespół Lionela Scaloniego znów zdobył tylko jedną bramkę na tym turnieju. Znów jednak dała ona zwycięstwo. W dziesiątej minucie piękną asystą popisał się Angel Di Maria. Pomocnik PSG świetnie zagrał prostopadle w pole karne. Piłka minęła kilku obrońców i trafiła do Alejandro Gomeza, który tzw. podcinką pokonał bramkarza.

Potem Argentyńczycy nie byli w stanie podwyższyć prowadzenia. Nie pomógł im nawet Leo Messi, który potrafił świetnymi zwodami, ośmieszać rywali, zakładać im tzw. "siatki".

Messi wyrównał również rekord w liczbie występów w reprezentacji Argentyny. Zagrał w niej po raz 147. Tyle samo meczów miał pomocnik Javier Mascherano.

- Odnieśliśmy kolejne ważne zwycięstwo, by dalej iść do przodu. Jestem dumny, że mogłem tyle razy nosić biało-niebieskie barwy, tyle samo razy co mój przyjaciel Javier Mascherano. Bardzo go szanuję i podziwiam - napisał Messi na Twitterze.

Świat zachwyca się węgierskimi kibicami. Ale prawda o Świat zachwyca się węgierskimi kibicami. Ale prawda o "Brygadzie Karpackiej" jest brutalna

W Argentynie po raz pierwszy od 18 listopada 2019 roku w wyjściowej jedenastce wyszedł Sergio Aguero. W 59. minucie zastąpił go Joaquin Correa.

W następnym meczu prowadząca w tabeli Argentyna zagra z Boliwią (29 czerwca o godz. 2). Natomiast Paragwaj 25 czerwca zmierzy się z Chile.