Argentyna w końcu wygrała! Pierwszy raz w tym roku. Co za niemoc rywali [WIDEO]

Argentyna pokonała Urugwaj 1:0 w szlagierowym spotkaniu grupy A piłkarskiego Copa America. Bramka Guido Rodrigueza po dośrodkowaniu Leo Messiego sprawiła, że Argentyńczycy wygrali swój pierwszy mecz w 2021 roku!

Piątkowy hit Copa America był starciem dwóch drużyn, które w 2021 roku ogarnęła niemoc. Argentyna i Urugwaj nie wygrały żadnego z rozegranych w tym roku spotkań. Jedni i drudzy wszystkie swoje mecze oficjalne remisowali, a żeby tego było mało, Urugwaj od listopada ubiegłego roku nie strzelił ani jednego gola, mając w swoim składzie takich napastników, jak Edinson Cavani, Luis Suarez i Maxi Gomez.

W starciu z Argentyną Urugwaj ponownie zawiódł, nie zaliczając ani jednego celnego strzału. Zdecydowanie lepiej wyglądali rywale, którzy w tym niezbyt ciekawym spotkaniu zwyciężyli skromnie, lecz zasłużenie. Jedynego gola Argentyńczycy strzelili w 13. minucie, gdy dośrodkowanie Leo Messiego wykorzystał strzałem głową pomocnik Betisu Sewilla, Guido Rodriguez.

Neymar drybluje między trzema rywalamiNeymar show, po prostu magia! Zniszczył trzech rywali. Pele zachwycony [WIDEO]

Piłkarzem spotkania został jednak wybrany Messi, który nie tylko zaliczył asystę, ale też czarował swoimi efektownymi dryblingami przez 90 minut.

Po dwóch meczach Copa America Argentyna ma na swoim koncie cztery punkty i prowadzi w tabeli grupy A. Urugwaj, dla którego była to inauguracja turnieju, musi szukać pierwszych punktów w kolejnym spotkaniu z Chile (21 czerwca), które w drugim piątkowym meczu tej grupy pokonało Boliwię 1:0 po trafieniu Bena Breretona.