Wszystko jasne! Poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów Copa America

W nocy z niedzieli na poniedziałek zakończyły się zmagania w grupie B na Copa America. Niespodzianki nie było - pierwsze miejsce zajęła Brazylia, choć bez kompletu zwycięstw.

W ostatnich meczach w grupie B Brazylia zmierzyła się z Ekwadorem, a Wenezuela z Peru. Brazylijczycy byli już pewni awansu, więc trener zespołu Tite dał pograć zmiennikom. Na boisku zabrakło m.in. Neymara, z ławki weszli Gabriel Jesus, Richarlison czy Casemiro. Ekwador potrzebował zwycięstwa, żeby być pewnym awansu z grupy bez spoglądania się na drugie spotkanie. Ekwadorczycy rozczarowują podczas tego turnieju, zaliczając porażkę z Kolumbią (0:1) i dwa remisy z Wenezuelą i Peru (oba 2:2).

Neymar i spółka znowu ze zwycięstwem. Brazylia wygrywa, ale nie bez kontrowersjiWielka kontrowersja w meczu Brazylii na Copa America. Gol w setnej minucie

Zwycięstwa nie udało się odnieść i w ostatnim meczu, ale udało się wyrwać punkt niepokonanej Brazylii. W 37. minucie na prowadzenie gospodarzy turnieju wyprowadził Militao. Stoper Brazylii ładnie skontrował piłkę nadlatującą z prawego skrzydła po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W drugiej połowie wyrównał Angel Mena, strzałem z półwoleja z kilku metrów od bramki. Wynik 1:1 oznaczał, że Ekwador musiał nasłuchiwać wieści ze spotkania Peru z Wenezuelą. Gdyby Wenezuela wygrała, to ona zagrałaby w ćwierćfinałach. Tak się jednak nie stało. Jedyną bramkę w meczu zdobyli Peruwiańczycy, a konkretnie Andre Carrillo, po zamieszaniu w polu karnym po stałym fragmencie gry.

W grupie B wszystko już jasne. Kto awansował do ćwierćfinałów Copa America?

To były ostatnie spotkania w tej grupie, którą z 10 punktami wygrała Brazylia. Awans do ćwierćfinału wywalczyły też Peru, Kolumbia i Ekwador. Z turniejem pożegnała się Wenezuela. We wtorek, o godzinie 2 czasu polskiego zakończy się rywalizacja w grupie A. Tam sprawa awansu jest już rozstrzygnięta (awansowały już Argentyna, Paragwaj, Chile i Urugwaj), do ustalenia pozostaje kolejność drużyn, a co za tym idzie – pary ćwierćfinałowe.