Jack Wilshere może niespodziewanie wrócić do Arsenalu. Odbyły się rozmowy

Jack Wilshere może niespodziewanie wrócić do Arsenalu, jednak nie w roli piłkarza. Brytyjskie media donoszą, że 30-latek ma szanse zostać nowym trenerem jednej z młodzieżowych drużyn "Kanonierów".

Zaskakujące wiadomości na temat Jacka Wilshere'a napłynęły z Anglii. 30-letni piłkarz, który część rundy wiosennej spędził w duńskim Aarhus GF, ma szansę na znalezienie nowej pracy. Anglik miałby wrócić do Arsenalu, by zostać nowym trenerem jednej z drużyn młodzieżowych. 

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Jack Wilshere wróci do Arsenalu? Może zostać trenerem klubowej młodzieży

Na Emirates Stadium zwolniły się bowiem posady trenera drużyn U-23 i U-18. Zarządzający klubową akademią Per Mertesacker musi znaleźć nowych ludzi, którzy poprowadzą młodych graczy Arsenalu. Jak informuje "Evening Standard", Niemiec bierze pod uwagę zatrudnienie właśnie Jacka Wilshere'a. Panowie doskonale znają się ze wspólnych występów w drużynie prowadzonej kilka lat temu przez Arsene'a Wengera. Już mieli odbyć rozmowy na temat możliwej współpracy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

30-latek nadal chciałby kontynuować karierę zawodniczą, jednak jak pokazały ostatnie miesiące, coraz trudniej znaleźć mu zatrudnienie. Choć Wilshere pokazał się z dobrej strony w lidze duńskiej, działacze Aarhus nie zdecydowali się przedłużyć z nim umowy. Dlatego też 34-krotny reprezentant Anglii może zdecydować się na obranie nowej ścieżki zawodowej. Zwłaszcza że zostanie trenerem to jego plan od dłuższego już czasu. 

- Nigdy nie osiągnąłem pełnego potencjału jako zawodnik i wszyscy o tym wiedzą - powiedział kilka tygodni temu Wilshere w rozmowie z "Evening Standard". - Nie sądzę, że kiedykolwiek to zaakceptuję, dopóki nie osiągnę szczytu jako trener. To trudna rzecz do zaakceptowania i dlatego wciąż mam w sobie wielkie, palące pragnienie odniesienia sukcesu w tej grze - dodał. 

- Po prostu czuję, że wciąż jest we mnie coś, co chce osiągnąć wysoki poziom. I prawdopodobnie już nigdy nie zrobię tego jako piłkarz. Więc jeśli mogę to zrobić jako trener, dlaczego nie? - podsumował. 

Jack Wilshere zaczął już zbierać doświadczenie, które przyda mu się w pracy szkoleniowej. W ostatnich miesiącach wielokrotnie pojawiał się w ośrodku szkoleniowym Arsenalu. Dostał szansę treningów z zespołem prowadzonym przez Mikela Artetę. Ćwiczył też z właśnie z drużynami U-23 i U-18. Z najmłodszymi piłkarzami pracował jako trener i podpatrywał ówczesnego szkoleniowca U-18 Dana Micciche. Zdaniem brytyjskich dziennikarzy, doskonałe relacje z Perem Mertesackerem mogą sprawić, że Wilshere podejmie się wyzwania samodzielnego prowadzenia młodzieżowców. 

Wilshere to jeden z największych niespełnionych talentów angielskiego futbolu. W Premier League, grając w barwach Arsenalu, zadebiutował, mając zaledwie 16 lat. Jego rozwój zahamowały jednak liczne i ciężkie kontuzje. Dla "Kanonierów" rozegrał łącznie 197 meczów, w których strzelił 14 goli i zanotował 30 asyst. Grał także dla AFC Bournemouth i West Ham United

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.