Everton bliski zmiany właściciela. Maciej Kamiński chce zbudować nowy stadion

Everton może zostać kupiony za niemal 500 milionów funtów już w najbliższym czasie przez konsorcjum, którego członkiem ma być amerykański przedsiębiorca z polskimi korzeniami Maciej Kamiński - donosi "The Telegraph". Obecny właściciel klubu Farhad Moshiri zachowa jednak część udziałów w klubie.

O chęci sprzedaży Evertonu przez Farhada Moshiriego mówiło się już od jakiegoś czasu. Na początku miesiąca zainteresowane przejęciem klubu miało być konsorcjum, na którego czele stoi Peter Kenyon, kontrowersyjny przedsiębiorca, który wcześniej związany był z Chelsea.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Everton zostanie sprzedany w ciągu trzech miesięcy? Rozmowy trwają 

W skład konsorcjum zarządzanego przez Anglika mają jeszcze wchodzić amerykański biznesmen mający polskie pochodzenie Maciej Kamiński oraz John Thornton. Kamiński to założyciel i prezes Kaminski Asset Management, a także dyrektor generalny Talon Real Estate. Jak donosi "The Telegraph" to właśnie on ma zainwestować najwięcej z wyżej wymienionej trójki.

Kamiński zobowiązał się do sfinansowania budowy nowego obiektu Evertonu oraz zajęcia się długami klubu. Angielscy dziennikarze dodają, że inwestycje mają dotyczyć nie tylko drużyny męskiej, ale również sekcji kobiecej drużyny z Liverpoolu. Źródła gazety mają ponadto twierdzić, że tak szeroki pakiet inwestycji "nie stanowi żadnego problemu dla amerykańsko-polskiej rodziny". 

Cała transakcja ma natomiast zostać sfinalizowania w przeciągu najbliższych trzech tygodni i Kamiński liczy, że uda się podpisać wszystkie wymagane dokumenty do 21 lipca. Wówczas ma również dojść do spotkania pomiędzy przyszłymi potencjalnymi właścicielami Evertonu a trenerem klubu Frankiem Lampardem podczas meczu towarzyskiego angielskiej drużyny z reprezentantem MLS - Minnesotą. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozmowy dotyczące sprzedaży klubu rozpoczęły się podczas poszukiwań nowych źródeł finansowania na budowę wcześniej wspomnianego stadionu. Ich finał ma mieć jednak swój koniec w sprzedaży Evertonu przez Farhada Moshiriego, który obecnie nie jest w stanie sam finansować ekipy, po tym jak przestała być ona sponsorowana przez rosyjskie firmy. Nielubiany przez kibiców właściciel ma jednak zachować 10 proc. akcji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.