Świetne wiadomości o Christianie Eriksenie. Dostał zgodę

Christian Eriksen otrzymał zgodę na rozpoczęcie lekkich treningów indywidualnych. Zawodnik Interu trenuje z piłką na boiskach Odense Boldklub - informuje włoska "La Gazzetta dello Sport".

Christian Eriksen upadł na murawę pod koniec pierwszej połowy meczu Dania - Finlandia na Euro 2020. Najpierw Eriksenowi pomógł kapitan reprezentacji Danii Simon Kjaer, który ułożył go w bezpiecznej pozycji bocznej, a potem medycy przez kilkanaście minut go reanimowali. Eriksen spędził kilka dni w szpitalu, gdzie przeszedł operację wszczepienia kardiowertera-defibrylatora serca. Przez to jednak Duńczyk nie może kontynuować kariery we Włoszech.

Zobacz wideo Kto następcą Paulo Sousy? Kandydat wydaje się oczywisty. "Nigdy tego nie ukrywał"

Christian Eriksen trenuje z piłką w Odense. Na razie są to lekkie ćwiczenia

Włoska "La Gazzetta dello Sport" informuje, że Christian Eriksen wznowił lekkie treningi z piłką z trenerem indywidualnym. Zawodnik Interu Mediolan korzysta z infrastruktury Odense Boldklub, zespołu, w którym Eriksen zaczynał profesjonalną karierę. Na ten moment zajęcia opierają się głównie na bieganiu, ale też pojawiają się ćwiczenia z piłką czy strzały na bramkę.

Christian Eriksen będzie mógł występować ze wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem w Holandii, gdzie zainteresowany ponowną współpracą z Eriksenem jest Ajax Amsterdam. Pomocnik występował w zespole ze stolicy Holandii w latach 2010-2013. Brytyjska gazeta "The Independent" z kolei dowiedziała się, że Eriksen otrzymałby zgodę na grę w Anglii od tamtejszej federacji.

Jeżeli badania nie wykażą niczego niepokojącego, to bardzo prawdopodobne wydaje się, że Christian Eriksen wróci do gry w 2022 roku. Inter Mediolan jest spokojny o finanse, ponieważ po sytuacji z Euro 2020 wynagrodzenie piłkarza w całości pokrywa FIFA. Kontrakt Christiana Eriksena z Interem Mediolan jest ważny do końca czerwca 2024 roku. Mistrzowie Włoch wydali na Eriksena 27 milionów euro.

Więcej o: