Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Czujemy się zdradzeni, oszukani". Kontrowersyjny transfer potwierdzony. Cios

Steven Berghuis opuszcza Feyenoord Rotterdam i przenosi się do Ajaksu Amsterdam. Poprzedni pracodawca otrzyma za 29-latka zaledwie 5,5 miliona euro.

Rywalizacja między Feyenoordem Rotterdam a Ajaksem Amsterdam jest zdecydowanie najgorętszym wydarzeniem w Holandii i jest określany jako De Klassieker. Rotterdam oraz Amsterdam rywalizują między sobą już od 13. wieku, kiedy to otrzymały prawa miejskie. Jak dotąd zespoły mierzyły się ze sobą w 197 meczach i aż 90 z nich padało łupem drużyny ze stolicy Holandii. Do transferów między tymi zespołami dochodziło bardzo ciężko, a Feyenoord i Ajax w swojej karierze trenerskiej prowadził chociażby Leo Beenhakker.

Zobacz wideo Oceniamy sędziowanie na Euro. "On robił błędy, które nie podlegają weryfikacji VAR"

Kapitan Feyenoordu Rotterdam zagra w Ajaksie. Niewielka kwota odstępnego

Ajax Amsterdam poinformował na swoim koncie na Twitterze o dojściu do porozumienia z Feyenoordem Rotterdam ws. transferu Stevena Berghuisa. Przed skrzydłowym testy medyczne, natomiast znane są już szczegóły transakcji. Feyenoord otrzyma 5,5 miliona euro, a sam zawodnik podpisze kontrakt ważny do końca czerwca 2025 roku.

"Mam 29 lat i nie jest żadną tajemnicą, że chcę zrobić kolejny krok do przodu. To dla mnie ważne, aby się rozwijać jako piłkarz. Wybierając nowy klub patrzyłem na możliwość walki o trofea, rywalizacji w Lidze Mistrzów i dalszych występów w reprezentacji Holandii. Myślę, że w Amsterdamie wszystko będzie się ze sobą pokrywało" – powiedział Berghuis, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

Stowarzyszenie kibiców FSV De Feijenoorder zabrało głos ws. transferu kapitana Feyenoordu. "Czujemy się zdradzeni i oszukani, ale to nie powinno prowadzić do zastraszania. Takich rzeczy nie popieramy. No cóż, najwyraźniej nie ma tej klubowej miłości" - czytamy w oświadczeniu.

Steven Berghuis zagrał w 41 meczach w minionym sezonie we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 21 bramek i zanotował 16 asyst. Skrzydłowy zagrał w dwóch spotkaniach na Euro 2020 – odpowiednio 45 minut z Macedonią Północną (3:0) oraz 10 minut z Czechami (0:2).

Więcej o: