Piłkarz Wisły Kraków o grze w Cracovii. "Nie mógłbym wjechać do mojego miasteczka"

- Nigdy w życiu nie zagrałbym w Cracovii. Nie mógłbym wjechać do mojego miasteczka - powiedział Konrad Gruszkowski, piłkarz Wisły Kraków wywiadzie dla Weszło.

Konrad Gruszkowski od lipca 2018 roku jest piłkarzem Wisły Kraków. W obecnym sezonie jest ważnym piłkarzem drużyny. Na ten moment rozegrał 30 meczów, w których strzelił strzelił dwa gole i dorzucił do tego trzy asysty. 

Zobacz wideo Analizujemy rywali Polaków na MŚ. Na to musi być gotowy Czesław Michniewicz

Gruszkowski wbija szpilkę Cracovii. "Nigdy w życiu bym tam nie zagrał"

Gruszkowski znany jest ze swojego przywiązania do krakowskiej Wisły i wspomniał o tym w wywiadzie dla Weszło. -  Wisła Kraków to wielki klub, ambicje są zdecydowanie większe. Mamy fajny zespół, ale na razie słabo to wygląda. Jestem fanem Wisły od dziecka, nie chciałbym żeby ten zespół spadł z ligi. Nie wyobrażam sobie gry w innej polskiej drużynie. Nie chcę składać żadnych deklaracji typu „Wisła Kraków do końca życia", bo wielu tak mówiło i wiadomo, co potem przyszłość przynosiła  - powiedział polski obrońca.

Spain Soccer La Liga Frenkie de Jong nie chce odchodzić z FC Barcelona? Klub ma inny plan

W rozmowie z portalem Weszło Gruszkowski ostro wypowiedział się także o Cracovii. - Nigdy w życiu nie zagrałbym w Cracovii. Nie mógłbym wjechać do mojego miasteczka. Tam ode mnie wszyscy jeździli na Wisłę. Wisła może być nawet cztery ligi niżej, ale i tak nie zagrałbym dla Cracovii, mogę to przysiąc - dodał Gruszkowski. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wisła Kraków rozgrywa fatalny sezon. Drużyna Jerzego Brzęczka jest bardzo bliska spadku z ligi. Na dwie kolejki przed końcem zajmuje 16. miejsce w tabeli z 31 punktami na koncie. Do pozycji gwarantującej utrzymanie w Ekstraklasie traci trzy punkty. 

Cracovii z kolei idzie dużo lepiej. Najwięksi rywale krakowskiej Wisły są na dziewiątej pozycji w lidze. Po 32 kolejkach drużyna Jacka Zielińskiego uzbierała 43 punkty. 

DLOKR Przełom w śledztwie ws. Wisły Kraków. Były wiceprezes przyznał się do winy

Więcej o: