Przełom w śledztwie ws. Wisły Kraków. Były wiceprezes przyznał się do winy

- Były wiceprezes Wisły Kraków Damian D. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów o charakterze gospodarczym - poinformowała Anna Marszałek, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w krakowskim klubie przedłużono do końca września.

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Wiśle Kraków trwa już od 2018 roku. Wtedy to pojawiły się wątpliwości co do działań prowadzonych przez były zarząd klubu z Marzeną S.-C. na czele. Oprócz byłej prezes zarzuty o działanie na szkodę wierzycieli i brak zgłoszenia upadłości spółki usłyszeli jeszcze Robert S., Tadeusz C. i Damian D. Wszyscy odpowiadają z wolnej stopy.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Przełom w śledztwie ws. Wisły Kraków. Damian D. przyznał się do części zarzutów

- W sprawie tej nadal prowadzone są czynności procesowe. Wszystkie opinie zawnioskowane dotychczas wpłynęły już do sprawy. Dotychczas przesłuchano ponad 140 świadków. Obecnie prowadzona jest też analiza zgromadzonego materiału dowodowego - poinformowała Anna Marszałek, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, cytowana przez portal lovekrakow.pl.

Spain Soccer La LigaFrenkie de Jong nie chce odchodzić z FC Barcelona? Klub ma inny plan

To jednak nie wszystko. Okazuje się, że doszło do przełomu w sprawie, ponieważ do części zarzutów przyznał się były wiceprezes Wisły Damian D. - Do popełnienia zarzuconych czynów o charakterze gospodarczym, na obecnym etapie śledztwa, przyznał się wyłącznie podejrzany Damian D. - przekazała Anna Marszałek.

Giorgio Chiellini odchodzi z Juventusu. Giorgio Chiellini odchodzi z Juventusu. "Mam nadzieję, że coś po sobie zostawiłem"

Z uwagi na nowe fakty śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Regionalną w Poznaniu zostało przedłużone do 30 września 2022 roku.

Więcej o: