Frenkie de Jong nie chce odchodzić z FC Barcelona? Klub ma inny plan

Według doniesień zagranicznych mediów Frenkie de Jong ma w najbliższym czasie odejść z FC Barcelona. Sam zawodnik nie jest zwolennikiem takiego rozwiązania, lecz decydująca może być sytuacja finansowa hiszpańskiej ekipy.

Frenkie de Jong w ostatnich dniach łączony był z transferem do Manchesteru United. Zagraniczne media twierdziły, że na taki obrót spraw naciska Erik ten Hag, który w przyszłym sezonie będzie trenował angielską ekipę. Holender prowadził de Jonga w Ajaksie, z którego pomocnik przeniósł się do Barcelony.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Robert LewandowskiMedia: Lewandowski odejdzie z Bayernu. Pini Zahavi ma strategię

Dobrze zorientowany w transferowych realiach Fabrizio Romano podał, że doszło już do pierwszych rozmów pomiędzy klubami, jednak póki co do ekipy z Katalonii nie wpłynęła żadna oficjalna oferta. Działacze Barcelony są co prawda zadowoleni z gry 25-latka, lecz jego odejście będzie mogło poprawić sytuację finansową klubu.

Frenkie de Jong nie chce transferu? Zadecydować mogą względy finansowe

Sam zawodnik ma nie być jednak chętny do opuszczenia klubu. Jak twierdzi inny włoski dziennikarz Matteo Moretto, de Jong przekazał trenerowi i kolegom z zespołu, że chciały kontynuować swoją karierę w Barcelonie. Ponadto jest poirytowany coraz większą ilością doniesień medialnych, bowiem póki co jego potencjalny transfer nie jest nawet w zaawansowanym stadium.

Ponadto w drużynie chciałby zatrzymać go Xavi, choć ten też ma świadomość, że względy finansowe mogą być w tym przypadku decydujące. Oprócz Manchesteru United sytuację pomocnika mają obserwować Manchester City, PSG oraz Bayern Monachium.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Germany Soccer BundesligaBayern mięknie ws. transferu Lewandowskiego. "Bild" podaje argumenty

De Jong dołączył do Barcelony w lipcu 2019 roku. Do tej pory rozegrał 138 spotkań w barwach Barcelony, podczas których zdobył 13 bramek oraz zaliczył 17 asyst. Portal 90min.com dodaje, że de Jonga do transferu może skłonić właśnie postać ten Haga. Przyszły trener Manchesteru United odegrał ważną rolę na początku kariery 25-latka.

Więcej o: