Szalony pomysł Mioduskiego. Ma dla Legii trenera marzeń. "Ułańska fantazja"

Czesław Michniewicz nadal nie może być pewny swojej posady. Władze Legii Warszawa sondują rynek trenerski. Według źródeł, na które powołuje się TVP Sport, w głowach zarządzających pojawił się wręcz szalony pomysł.

Choć Legia Warszawa doskonale sobie radzi w europejskich pucharach, to w lidze zawodzi. Klub zdobył dziewięć punktów w dziewięciu meczach i zajmuje dopiero 15. miejsce w tabeli. Passa fatalnych wyników w lidze sprawiła, że coraz więcej mówi się o zwolnieniu Czesława Michniewicza, a w mediach ruszyła giełda nazwisk dotyczących tego, kto mógłby go zastąpić. 

Zobacz wideo Michniewicz już był prawie poza Legią! "Wydaje się, że grał na swoje zwolnienie"

Wymarzonym trenerem Dariusza Mioduskiego byłby Marek Papszun, obecny szkoleniowiec Rakowa Częstochowa. Trudno go będzie jednak Rakowowi odebrać, bo klub z pewnością nie będzie chętny, aby go oddać. Poza tym Papszun w Rakowie ma sporą autonomię, a także wysokie zarobki.

Wymowne koszulki piłkarzy Lecha po meczu z Legią. Tak 'Kolejorz' świętował zwycięstwoNajgłośniejsze trenerskie nazwisko w Polsce łączone z Legią. Jest reakcja prezesa

Media podawały też nazwisko Jerzego Brzęczka jako potencjalnego następcę Michniewicza. Były selekcjoner reprezentacji Polski pozostaje bez pracy, odkąd rozstał się kadrą. Przy Łazienkowskiej zapewniają jednak, że takiego pomysłu w ostatnim czasie w ogóle nie było.

Ułańska fantazja włodarzy Legii. Marzą o Paulo Sousie

Jeżeli nie były selekcjoner reprezentacji Polski, to może obecny? Zaskakujące informacje podał TVP Sport. Paulo Sousa miał spodobać się władzom Legii i chętnie widzieliby Portugalczyka na ławce trenerskiej. Miał on wywrzeć na nich dobre wrażenie podczas rozmów, kiedy Sousa pojawiał się na stadionie przy Łazienkowskiej.

Ta kandydatura pozostanie jednak najprawdopodobniej w sferze marzeń. Sousa zarabia bardzo duże pieniądze – za duże do udźwignięcia dla Legii. Dodatkowo Portugalczyk może liczyć na oferty z lepszych klubów z lepszych lig. Trudno wyobrazić sobie też Sousę jako trenera ekstraklasy, której Portugalczyk nie ogląda zbyt często.

Przede wszystkim – Paulo Sousa nadal jest selekcjonerem reprezentacji Polski, a Czesław Michniewicz trenerem Legii Warszawa. Legioniści przygotowują się aktualnie do czwartkowego meczu z Napoli w fazie grupowej Ligi Europy. Mistrzowie Polski znowu będą musieli walczyć o zmazanie plamy z ligi. W niedzielę przegrali prestiżowy, niezwykle ważny pojedynek z Lechem Poznań i w lidze są na dalekim, 15. miejscu. W Lidze Europy za to spisują się znakomicie i mają komplet punktów po dwóch meczach.

Najbardziej sensacyjny kandydat na trenera Legii. Jest reakcja klubuNajbardziej sensacyjny kandydat na trenera Legii. Jest reakcja klubu

Więcej o: