Paulo Sousa odkrywa karty przed meczem z San Marino. Zdradził, kto na pewno nie zagra

- Na pewno w meczu z San Marino nie zagra Wojciech Szczęsny oraz Damian Szymański. Wszyscy inni mają szansę na to, żeby w tym spotkaniu wystąpić. Możliwe, że szansę dostaną ci, którzy ostatnio grali mniej - powiedział Paulo Sousa na konferencji prasowej przed meczem z San Marino.

Sobotni mecz z San Marino będzie oficjalnym pożegnaniem Łukasza Fabiańskiego z reprezentacją Polski. Bramkarz ma otrzymać od PZPN koszulkę z numerem "57" na pamiątkę liczby występów w narodowych barwach. Koszulka ma być wyjątkowa, ponieważ mają być na niej wyhaftowane wszystkie mecze z udziałem Fabiańskiego. Oficjalne przekazanie pamiątki ma się odbyć przed hymnami obu drużyn.

Zobacz wideo "Wokół kadry Sousy zrobiło się spokojniej. Te mecze trzeba wygrać"

Paulo Sousa zdradził, kto nie zagra w meczu z San Marino. Jeden z zawodników nie wystąpi też z Albanią

Paulo Sousa wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z San Marino. Selekcjoner biało-czerwonych postanowił zdradzić, kto nie zagra w najbliższym spotkaniu w ramach el. MŚ w Katarze. Pewny jest występ Łukasza Fabiańskiego, natomiast nie było wiadomo, kto za niego wejdzie w okolicy 57. minuty. "Na pewno jutro nie zagra Wojciech Szczęsny. Wszyscy inni mają szansę na to, aby wystąpić i możliwe, że zagrają ci, którzy do tej pory występowali nieco mniej. Chcemy włączać graczy do naszej dynamiki i całej grupy" - powiedział. To zatem oznacza, że swoją szansę otrzyma Łukasz Skorupski lub Radosław Majecki.

Drugim nieobecnym, zgodnie z przewidywaniami dziennikarzy, będzie Damian Szymański, który nie trenował z zespołem i ćwiczył w hotelu z fizjoterapeutą. "Przeprowadziliśmy kolejne badania wraz z naszymi lekarzami. Damian na pewno nie będzie mógł zagrać w najbliższych dwóch meczach reprezentacji. Rozmawiałem z dyrektorem AEK-u Ateny i wiemy, że Szymański będzie potrzebował więcej czasu na powrót do zdrowia. Mam nadzieję, że za około 10 dni Damian wróci do gry" - dodał Sousa.

Spotkanie Polski z San Marino odbędzie się w sobotę 9 października o godzinie 20:45 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Transmisja spotkania będzie dostępna do obejrzenia w TVP 1, TVP Sport, Polsacie Sport Premium 1, na stronach internetowych polsatboxgo.pl i sport.tvp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Polsat Box Go i TVP Sport. Relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: