Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Lecha Poznań spowodował kolizję po alkoholu. 0,8 promila we krwi

Piłkarz Lecha Nika Kvekveskiri spowodował kolizję w nocy z niedzieli na poniedziałek. Gruzin wjechał w dwa samochody, a we krwi miał 0,8 promila - informuje dziennik "Głos Wielkopolski".

O sprawie pisze "Głos Wielkopolski". Kvekveskiri prowadził Mercedesa C200 po alkoholu i wjechał w dwa inne auta: Renault Megane i Peugeot 5008. W drugim pojeździe znajdował się taksówkarz, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Tadeusza Kościuszki i św. Marcina.

Zobacz wideo "Lech robi bardzo dobre wrażenie, ale poczekajmy na jego pierwszy kryzys"

Nika Kvekveskiri spowodował kolizję w nocy w Poznaniu. Pomocnik miał we krwi 0,8 promila

Po przyjeździe policji okazało się, że Gruzin miał we krwi 0,8 promila. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Kvekveskiri - jak czytamy - miał być bardzo spokojny podczas interwencji policji. Zabrano mu prawo jazdy. Obecnie prowadzone jest postępowanie karne za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz doprowadzenie do kolizji drogowej.

Głos w sprawie zabrały już władze Lecha. "To wysoce naganna sytuacja, którą jako klub stanowczo potępiamy. Nika Kwekweskiri jest w tej chwili na zgrupowaniu kadry, ale chce bardzo przeprosić wszystkich za swoje zachowanie. I oczywiście deklaruje, że dobrowolnie podda się karze" - informuje rzecznik Lecha Maciej Henszel.

Nika Kvekveskiri w tym sezonie zagrał w 10 spotkaniach, zdobył jedną bramkę. Kontrakt Gruzina z Lechem jest ważny do końca czerwca 2023 roku.

Więcej o: