Dwa kluczowe momenty! Tak Jakub Świerczok strzelił gola w meczu Polska - Rosja [WIDEO]

Polacy świetnie rozpoczęli mecz z Rosją we Wrocławiu. Prowadzą 1:0 od trzeciej minuty po golu Jakuba Świerczoka. To za sprawą świetnej akcji, której dwoma kluczowymi momentami były podania Mateusza Klicha i Przemysława Frankowskiego.

Przed meczem zastanawiano się, jak na reprezentację Polski przeciwko Rosji wpłynie brak Roberta Lewandowskiego, który zapowiedział Paulo Sousa. Portugalski trener w składzie na pierwszy towarzyski sprawdzian kadry przed mistrzostwami Europy postawił jednak na trzech zawodników, którzy mogli grać na jego pozycji. 

Zobacz wideo Paulo Sousa podjął ważną decyzję. "Chce budować dobrą atmosferę"

Tak Polacy strzelili na 1:0 z Rosją! Debiutancki gol Świerczoka

Chodzi o Dawida Kownackiego, Jakuba Świerczoka i Karola Świderskiego. Już w trzeciej minucie spotkanie ze świetnej strony pokazał się ten drugi. W zaledwie czwartym spotkaniu dla polskiej kadry i pierwszym za kadencji Paulo Sousy zdobył swojego debiutanckiego gola. 

Zbigniew Boniek ocenił szanse Polaków na Euro 2020. 'Możemy wygrać z każdym'Zbigniew Boniek: Chcemy bawić się do piątej rano i wrócić nawaleni

Dwa kluczowe momenty i podania Klicha oraz Frankowskiego

Cała akcja miała przede wszystkim dwa kluczowe momenty - podania, które doprowadziły piłkę do Świerczoka. Najpierw po odzyskaniu jej przez Świderskiego, długie podanie w pole karne posłał Mateusz Klich. Piłkarz Leeds wypatrzył będącego na równi z obrońcami Przemysława Frankowskiego, który wypuścił sobie piłkę w polu karnym, zdążył jeszcze do niej dopaść i podać do będącego na wolnej pozycji Świerczoka. 

Sport.plTrzech piłkarzy mocno zawiodło Sousę! "To mogło być zamknięcie drzwi na Euro" [SEKCJA PIŁKARSKA EXTRA]

Spotkanie reprezentacji Polski z Rosją trwa. Można je śledzić na antenie Polsatu Sport, TVP 1 oraz TVP Sport, natomiast w internecie będzie można go obejrzeć poprzez stronę Ipla.tv, sport.tvp.pl lub aplikację mobilną TVP Sport. Relacja tekstowa z meczu na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Euro 2021. Kto znalazł się w kadrze Polski na turniej?Gdzie i kiedy oglądać Polska - Rosja? Pierwszy sprawdzian przed Euro 2021

Więcej o: