Oto pierwsze słowa Pele po przeniesieniu na oddział paliatywny

- Jestem silny, pełen nadziei i jak zwykle śledzę moje leczenie - napisał w mediach społecznościowych Pele. To pierwsze słowa Brazylijczyka po doniesieniach o przeniesieniu go na oddział paliatywny. Według lekarzy jego stan jest stabilny, a infekcja dróg oddechowych zwalczana antybiotykami.

Legendarny Brazylijczyk od września ubiegłego roku znajduje się pod stałą kontrolą lekarską. Przeszedł operację wycięcia guza okrężnicy, po czym musiał poddać się chemioterapii. W ubiegły wtorek stan znacznie się pogorszył i trzykrotny mistrz świata został przetransportowany do szpitala. Wczoraj informowaliśmy o tym, że lekarze Szpitala im. Alberta Einsteina w Sao Paulo podjęli decyzję o przeniesieniu Brazylijczyka na oddział paliatywny. Wieczorem poinformowano, że jego stan zdrowia nie uległ pogorszeniu.

Zobacz wideo Szczęsny najlepszym piłkarzem fazy grupowej? "Uratował mundial"

Pele wydał oświadczenie. "Spokój i pozytywne myślenie"

Stan zdrowotny Pelego nieco się pogorszył, bo wystąpiła u niego infekcja dróg oddechowych. Orgaznim reaguje jednak na antybiotyki. "Pele dobrze reaguje na leczenie infekcji dróg oddechowych, a jego stan zdrowia nie pogorszył się w ciągu ostatnich 24 godzin" - komunikowali lekarze. W końcu głos w sprawie zabrał sam Pele, który zwrócił się do wszystkich wspierających go ludzi.

- Moi przyjaciele, chcę zachować spokój i pozytywne myślenie. Jestem silny, pełen nadziei i jak zwykle śledzę moje leczenie. Chcę podziękować całemu zespołowi medycznemu i pielęgniarskiemu za całą opieką, jaką otrzymałem. Mam dużą wiarę w Boga i każda wiadomość o miłości, którą od Was otrzymuję sprawia, że jestem pełen energii. Oglądajcie Brazylię na mistrzostwach świata! Dziękuję bardzo za wszystko - napisał na Instagramie

 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Cały piłkarski świat daje wsparcie dla Pele

Nie tylko rodzina daje całą miłość i dobre słowo dla Brazylijczyka. Na mistrzostwach świata w Katarze również pamiętają o brazylijskiej legendzie sportu. Na trybunach stadionu Lusail podczas meczu Brazylii z Kamerunem mogliśmy zobaczyć transparenty z wizerunkiem 82-latka.

Najwięksi ludzie piłki nożnej wyrazili pełne wsparcie dla Pelego, publikując wiadomości w mediach społecznościowych. Swoje życzenia przekazali m.in. Kylian Mbappe, czy Rivaldo.

Pele to bez wątpienia jeden z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej. Zdobył trzy tytuły mistrza świata (1958, 1962, 1970). Nikt wcześniej tego nie dokonał. Pele to również najskuteczniejszy strzelec w historii reprezentacji Brazylii (77 goli). W trakcie kariery zdobył aż 757 bramek. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.