Pele trafił do szpitala. "Obrzęk na całym ciele"

Pele nagle musiał zostać przewieziony do szpitala, informuje ESPN Brasil. Na ciele legendarnego piłkarza, który od kilku miesięcy walczy z nowotworem, pojawił się obrzęk. "Nie ma zagrożenia życia" - uspokaja jednak córka 82-latka.

Kilka miesięcy temu Pele przeszedł operację guza okrężnicy. Zabieg się udał, a legendarny piłkarz rozpoczął leczenie chemioterapią. Niestety, jak podaje ESPN Brasil, we wtorek 82-latek niespodziewanie został przewieziony do szpitala im. Alberta Einsteina w Sao Paulo. 

Zobacz wideo Katar. Argentyńscy kibice przed meczem z Polską

Pele nagle trafił do szpitala. "Obrzęk na całym ciele"

Wizyta nie była planowana. Decyzja o przewiezieniu Pele do szpitala zapadła, gdy na jego ciele pojawił się obrzęk. Na miejscu lekarze stwierdzili także niewydolność serca. Co więcej, przeprowadzone badania wykazały, że stosowana w ostatnich miesiącach chemioterapia, nie daje oczekiwanych efektów. Guzy na jelitach, wątrobie i płucach Brazylijczyka podobno nie zmniejszyły się. 

Świetna atmosfera pod stadionem 974 przed Polska - ArgentynaPostrzeganie Polski w świecie bardzo się zmieniło. Daliśmy się poznać z innej strony

To jednak nie koniec niepokojących informacji. Po przybyciu Pelego do szpitala stwierdzono także pogorszenie jego stanu psychicznego. Miał być "splątany". Do tego ma trudności z poruszaniem się i odżywianiem. W najbliższych godzinach trzykrotny mistrz świata ma przejść szereg badań, które dadzą odpowiedź, co spowodowało pogorszenie jego stanu. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kibiców postanowiła uspokoić nieco córka Pelego, Kely Nascimento. Kobieta opublikowała na Instagramie wpis, w którym przekazała, że jej ojciec otoczony jest opieką bliskich i nie ma powodów do paniki. "Nie ma zagrożenia życia ani nowych, strasznych prognoz. Będę tam w Nowy Rok i obiecuję wrzucić kilka zdjęć. Naprawdę i szczerze, doceniamy troskę i miłość!" - czytamy. 

Pele, a właściwie Edson Arantes do Nascimento, uważany jest za jedną z największych legend brazylijskiego i światowego futbolu. Z kadrą "Canarinhos" trzykrotnie sięgał po tytuł mistrza świata (1958, 1962 i 1970). Jest też najlepszym strzelcem w historii reprezentacji z 77 bramkami. Do jego wyniku zbliżył się dopiero Neymar, który ma aktualnie 75 goli. W 2000 roku został wybrany najlepszym piłkarzem wszech czasów. 

Polscy kibice chcieli obejrzeć kadrę. Przekonali się, co to znaczy katarska gościnnośćPolscy kibice chcieli obejrzeć kadrę. Przekonali się, co to znaczy katarska gościnność

Więcej o: