Najnowsze informacje ws. stanu zdrowia Pele. Jest lepiej, niż myślano

Szpital im. Alberta Einsteina w Sao Paulo przekazał najnowsze informacje w sprawie stanu zdrowia Pelego. Według komunikatu infekcja dróg oddechowych nie wpływa negatywnie na stan legendarnego piłkarza. Jest stabilny. W sobotę informowaliśmy o tym, że Brazylijczyk został objęty opieką paliatywną.

Pele od kilkunastu miesięcy walczy z chorobą nowotworową. We wrześniu 2021 roku przeszedł operację usunięcia guza okrężnicy i poddał się chemioterapii. Kilka dni temu były piłkarz trafił do szpitala z powodu pojawienia się na ciele obrzęku. Z kolei kilka godzin temu informowaliśmy o tym, że Brazylijczyk trafił na oddział paliatywny. Znamy najnowsze informacje w sprawie jego stanu zdrowia.

Zobacz wideo Katarskie metro - przepych, bogactwo i śpiewający kibice, a motorniczego nie ma!

Stan zdrowia Pelego stabilny. Jest oficjalne oświadczenie szpitala

Wcześniej nie było informacji o tym, jak czuje się Pele po przeniesieniu na oddział paliatywny. Szpital im. Alberta Einsteina w Sao Paulo postanowił wydać komunikat w tej sprawie. W ostatnim czasie Brazylijczyk rozpoczął przyjmowanie antybiotyków w celu wyleczenia infekcji. "Pele dobrze reaguje na leczenie infekcji dróg oddechowych, a jego stan zdrowia nie pogorszył się w ciągu ostatnich 24 godzin" - brzmi komunikat lekarzy.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Konferencja Czesława Michniewicza i Robert LewandowskiFrancuzi wypytują polskich dziennikarzy, ale Michniewicza się boją. "Czy to prawda?"

Cały świat modli się o zdrowie Pelego. Pamiętają o nim także w Katarze

Wieści na temat stanu zdrowia legendarnego piłkarza nasłuchują fani na całym świecie, także ci zgromadzeni na mistrzostwach świata w Katarze. Na jednym z budynków wyświetlono jego wizerunek z podpisem "Wracaj do zdrowia". Transparenty z wizerunkiem legendarnego zawodnika można było zaobserwować także na trybunach podczas piątkowego meczu Brazylii z Kamerunem.

Złota szansa Australii w 97. minucie. Thriller z Argentyną. Messi showZłota szansa Australii w 97. minucie. Thriller z Argentyną. Messi show

Brazylijskie media donoszą także o specjalnych czuwaniach kibiców Santosu pod szpitalem im. Alberta Einsteina. Fani chcą okazać wsparcie i wiarę legendarnemu piłkarzowi klubu i reprezentacji. 

Pele jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii. Z reprezentacją Brazylii trzykrotnie sięgnął po mistrzostwo świata (w 1958, 1962 i 1970 roku) i z 77 golami na koncie jest najlepszym strzelcem tej kadry.

Więcej o: