"Kompletne upokorzenie". Włochy w szoku

"To jest jakiś kompletny absurd", "Nad tym tylko można ryczeć ze śmiechu" - piłkarski świat nie jest w stanie zrozumieć kompromitacji reprezentacji Włoch. Aktualni mistrzowie Europy sensacyjnie przegrali na własnym boisku 0:1 z Macedonią Północną i odpadli w barażach o awans na mistrzostwa świata. Na mundialu Włosi nie zagrają po raz drugi z rzędu i m.in. ten fakt wyszydzają komentatorzy i eksperci.

Włosi po raz drugi z rzędu nie zagrają w piłkarskich mistrzostwach świata. Podopieczni Roberto Manciniego polegli w barażowym meczu z Macedonią Północną. Mimo gry na własnym boisku, aktualni mistrzowie Europy przegrali 0:1. Bramkę dającą sensacyjne zwycięstwo gościom zdobył w 92. minucie Aleksandar Trajkovski.

Zobacz wideo Ivan zabrał piłkę i uciekł z mamą do Polski. "Syn pyta: mój dom jeszcze stoi?"

Twitter płonie po porażce Włochów z Macedonią Północną. "Kompletne upokorzenie"

Naszpikowana gwiazdami drużyna Włoch nie była w stanie sforsować umiejętnie - a czasem szczęśliwie - broniących się Macedończyków. Włosi przez całe spotkanie przeważali i oddali łącznie aż 32 strzały przy zaledwie czterech gości! Sprawdziło się jednak stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. 

Sensacyjna porażka Włochów odbiła się szerokim echem w świecie sportu. Uznani eksperci i dziennikarze z Polski i świata są w szoku. Wszyscy zgodnie uważają, że aktualni mistrzowie Europy się skompromitowali. 

"Italia drugi mundial z rzędu w domu. Przecież to jest jakiś kompletny absurd" - napisał dziennikarz Canal+ Sport Tomasz Ćwiąkała. 

"Przecież nad tym tylko można ryczeć ze śmiechu. Mistrz Europy, lider grupy, karny Jorginho w 90 ze Szwajcarią przestrzelony, 0:0 z Irlandią Północną, teraz ponad trzydzieści strzałów z Macedonią (rywale 2 celne) i out w drodze na mundial. Popieprzony kraj" - tak porażkę Włochów ocenił Mateusz Święcicki z Eleven Sports. 

Dziennikarz Sport.pl Łukasz Jachimiak zwrócił uwagę na meczowe statystyki i miażdżącą przewagę Włochów. Te liczby wręcz rażą w oczy. 

"Dwa z rzędu mundiale bez Włochów. Niewyobrażalne. Jeśli Szwecja była dla nich końcem świata, to co powiedzieć o Macedonii Północnej, niespełna rok po zdobyciu mistrzostwa Europy" - pisze Michał Trela z Newonce Sport.

"Należy spodziewać się scenariusza, wedle którego Roberto Mancini poda się do dymisji po takiej kompromitacji. I tu ciekawe, jaką drogą pójdzie Italia. Czy będzie to opcja krajowa, czy też zagraniczna. Jakie typy ma #włoskarobota? Ja luźno strzelam w Pirlo lub De Zerbiego" - pisze nasz redakcyjny kolega Aleksander Bernard. 


"Włochy odpadają z Macedonią Płn. I dlatego futbol jest najpiękniejszy. Pod warunkiem, że zawodowcy grają z zawodowcami - to tak uprzedzając wysyp wpisów „Czemu służą takie mecze?" - to natomiast opinia Andrzeja Twarowskiego z Canal+ Sport.

Podobnych głosów jest zdecydowanie więcej. Fabrizio Romano nazwał porażkę Włochów katastrofą. Marco Messina z CBS Sports natomiast "kompletnym upokorzeniem". Matteo Bonetti zwraca uwagę na wielki wyczyn Macedończyków.

Macedonia Północna zmierzy się teraz w walce o mundial z Portugalią. Podopieczni Fernando Santosa pokonali w drugim meczu tej części drabinki barażowej Turcję 3:1. Mecz Portugalia - Macedonia Północna odbędzie się 29 marca. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.