Pierwszy mecz u siebie, a później wielki hit. Jest terminarz reprezentacji Polski w LN

Belgia, Holandia i Walia - to rywale, z którymi reprezentacja Polski zmierzy się w grupie kolejnej edycji Ligi Narodów. W piątek poznaliśmy już także terminarz spotkań. W pierwszym meczu nasza kadra zagra u siebie z reprezentacją Walii.

Liga Narodów 2020/2021 nie była specjalnie udana dla reprezentacji Polski, choć udało się uniknąć spadku do niższej dywizji. Taki los spotkał natomiast Bośnię i Hercegowinę, która dwukrotnie przegrała z Polakami. Dla drużyny prowadzonej jeszcze wtedy przez Jerzego Brzęczka zwycięstwa z Bośnią były jedynymi w całej fazie grupowej. Oprócz tego Polacy zaliczyli dwie porażki z Holandią oraz porażkę i remis z Włochami. Dało nam to ostatecznie trzecie miejsce w grupie 1. 

Zobacz wideo Forma Kamila Stocha może eksplodować. Ten niuans jest kluczowy

Znamy terminarz Ligi Narodów. Na początek - Walia

Reprezentacja Polski utrzymała się więc w najwyższej dywizji A i już niedługo rozpocznie zmagania w kolejnej edycji rozgrywek. W czwartek nasza kadra poznała rywali, z którymi przyjdzie jej się zmierzyć tym razem. Polacy trafili do grupy 4 z Belgią, Holandią i Walią. Z pewnością nie jest zbyt łatwe zestawienie, ale mogło być zdecydowanie gorzej. W tym miejscu ponownie w losowanie szczęście uśmiechnęło się nieco do drużyny prowadzonej przez Paulo Sousą.

W piątek natomiast poznaliśmy już terminarz kolejnej edycji Ligi Narodów. Na początek zmagań w swojej grupie reprezentacja Polski zmierzy się u siebie z Walią (3 czerwca, 20:45). Następnie nasza kadra uda się na dwa spotkania wyjazdowe - z Belgią (6 czerwca, 20:45) i Holandią (10 czerwca, 20:45). Jeszcze w tym samym miesiącu Polska rozegra rewanżowe spotkanie z Belgami na własnym terenie (13 czerwca, 20:45).

Pozostałe spotkania zostaną już rozegrane dopiero we wrześniu. Reprezentacja Polski najpierw podejmie u siebie Holandię (22 września, 20:45), a następnie uda się do Walii (25 września, 20:45).

Finał kolejnej edycji Ligi Narodów zaplanowany jest na 18 czerwca 2023 roku. Tytułu będzie broniła reprezentacja Francji. 

Więcej o: