Szokujące dane z Anglii. Władze EFL informują, jaki procent nie chce się szczepić

Władze English Football League informują w oficjalnym komunikacie, że 25 procent piłkarzy nie zamierza przyjmować szczepionki przeciwko koronawirusowi. - Nadal mocno zachęcamy zawodników i personel klubów do pełnego zaszczepienia się - powiedział dr Richard Higgins, doradca medyczny EFL.

Omikron, czyli nowy wariant koronawirusa, wywołuje szybki wzrost zakażeń w Anglii. Odbija się to też na rozgrywkach piłkarskich i na najwyższych ligach. Z tego powodu odwołano już dziesięć meczów lig należących do English Football League - czyli od drugiego do czwartego poziomu rozgrywkowego w Anglii. Po czwartkowym komunikacie ze strony Premier League liczba przełożonych meczów w tej lidze urosła do sześciu.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

EFL zdradza, jaki procent zawodników jest zaszczepionych przeciwko COVID-19. 1/4 graczy nie zamierza tego robić

English Football League wydało oficjalny komunikat, w którym ujawniło dane dot. zaszczepienia się przeciwko COVID-19 wśród piłkarzy. Okazuje się, że 59 procent zawodników jest po dwóch dawkach szczepionki, a 16 procent ma niebawem otrzymać drugą dawkę. Okazuje się, że 25 procent graczy lig należących do EFL nie zamierza przyjmować preparatu przeciwko koronawirusowi. "Wiemy, że przyjęcie dwóch dawek i ewentualnie tej przypominającej zmniejszy ryzyko choroby lub śmierci przez COVID-19. To pozwoli ochronić się przed nowym wariantem, czyli Omikronem" - informuje dr Richard Higgins, doradca medyczny ligi.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

EFL dodatkowo informuje o zaostrzeniu reżimu sanitarnego przy okazji meczów piłkarskich. To oznacza, że mogą pojawić się ograniczenia przy korzystaniu z centrum treningowych, a zawodnicy będą testowani przed każdym meczem. Jeżeli dany klub będzie miał do dyspozycji 14 zdrowych piłkarzy, w tym jednego bramkarza, to będzie dopuszczany do gry. "Nadal mocno zachęcamy zawodników i personel klubów do pełnego zaszczepienia się, a potem uzyskania dawki przypominającej" - dodaje dr Higgins.

Na ten moment władze Premier League nie wydały podobnego komunikatu, w którym poinformowałyby o danych dot. szczepienia wśród piłkarzy najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Z powodu zakażenia koronawirusem z gry wypadają tacy zawodnicy, jak Fabinho czy Virgil van Dijk.

Więcej o: