"Boże, Polska byłaby niesamowitą drużyną". Jest tylko jeden problem

Znany holenderski dziennikarz Simon Kuper podzielił się ciekawym spostrzeżeniem w przerwie meczu Argentyna - Polska na mistrzostwach świata w Katarze. Docenił dwóch piłkarzy, a skrytykował resztę.

Wojciech Szczęsny znów zachwycił na mistrzostwach świata. Jeden z najlepszych bramkarzy tego turnieju w 39. minucie w znakomitym stylu obronił rzut karny wykonywanego przez samego Leo Messiego. Więcej o tym rzucie karnym można przeczytać tutaj. Dla polskiego bramkarza to drugi obroniony karny w tym turnieju. Zatrzymał też strzał Salema Al Dawsariego w wygranym 2:0 meczu z Arabią Saudyjską. Tym samym Szczęsny wyrównał rekord Jana Tomaszewskiego z 1974 roku. Jemu też udało się obronić dwa rzuty karne w trakcie jednego turnieju MŚ.

Zobacz wideo Ojrzyński: W polskiej lidze jest kilku zawodników, którzy mogliby Messiego postawić do pionu

Kontrowersyjny gest Roberta Lewandowskiego w meczu Barcelona - OsasunaBarcelona składa odwołanie ws. Lewandowskiego

"Boże, Polska byłaby niesamowitą drużyną, gdyby..."

Ciekawym spostrzeżeniem w przerwie meczu Polska - Argentyna podzielił się na Twitterze holenderski dziennikarz Simon Kuper.

"Boże, Polska byłaby niesamowitą drużyną, gdyby tylko udało jej się znaleźć dziewięciu piłkarzy, którzy postawiliby między Szczęsnym a Lewandowskim" - napisał Kuper.

Polacy ostatecznie przegrali z Argentyną 0:2. W drugim spotkaniu tej grupy Meksyk pokonał Arabię Saudyjską 2:0 i to biało-czerwoni cieszyli się z awansu do kolejnej fazy. W 1/8 finału zmierzą się z Francją.

Koniec MŚ 2022 dla reprezentanta PortugaliiKoniec MŚ 2022 dla reprezentanta Portugalii

Więcej o: