Koniec MŚ 2022 dla reprezentanta Portugalii

Niepokojące informacje napłynęły z obozu Portugalii przed kolejnymi meczami mistrzostw świata. Obrońca Nuno Mendes doznał kontuzji uda, która wykluczyła go z dalszej gry na mundialu.

Reprezentacja Portugalii już po dwóch meczach zapewniła sobie awans do 1/8 finału mundialu w Katarze. W piątek 2 grudnia zawodnicy Fernando Santosa rozegrają spotkanie 3. kolejki, w którym ich rywalem będzie Korea Południowa. Na boisku zabraknie jednego z kluczowych zawodników zespołu, Nuno Mendesa.

Zobacz wideo Oto przyszły bramkarz reprezentacji Polski. "Ma charakter, poczucie własnej wartości"

Koniec mundialu dla Nuno Mendesa. Kłopoty Portugalii przed kluczowymi meczami mundialu

Jak informuje w mediach społecznościowych Fabrizio Romano obrońca PSG doznał kontuzji uda. - Nuno Mendes poza mundialem. Ominie resztę rozgrywek dla Portugalii. Mendes doznał kontuzji uda i nie wróci do zdrowia na czas - czytamy na Twitterze. 

Zawodnik wyszedł w podstawowym składzie na mecz 2. kolejki z Urugwajem, jednak w 42. minucie został zmieniony przez Raphaela Guerreiro. Z meczu otwarcia z Ghaną Mendesa wykluczyła właśnie kontuzja uda. Wszystko wskazuje więc na to, że uraz ponownie dał się piłkarzowi we znaki i zakończył jego przygodę z mistrzostwami świata.

Portugalczycy w pierwszym meczu pokonali 3:2 Ghanę, by w drugim pokonać 2:0 reprezentację Urugwaju. To daje drużynie Santosa 6 punktów i pozycję lidera w grupie H. Mistrzowie Europy z 2016 roku zapewnili sobie tym samym przepustkę do 1/8 finału. Po dwóch spotkaniach pewni awansu byli także broniący tytułu Francuzi i Brazylijczycy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Portugalia w ostatnim meczu tej fazy zmierzy się z Koreą Południową, ale już może wypatrywać rywala w kolejnym meczu. Będzie nim jedna z drużyn z grupy G. Najmniej prawdopodobne jest spotkanie z Brazylią, która zapewne okaże się najlepsza. Tym samym Portugalczyków będzie czekało starcie ze Szwajcarią, Kamerunem lub Serbią.

Reprezentant Anglii opuszcza MŚ 2022 w trybie natychmiastowymReprezentant Anglii opuszcza MŚ 2022 w trybie natychmiastowym

Więcej o: