Tak wygląda sytuacja w grupie D. Polacy poznali potencjalnego rywala w 1/8 finału

Francja wygrała 2:1 z Danią i awansowała do 1/8 finału MŚ w Katarze. Jest także w praktyce pewna pierwszego miejsca w grupie. Tak wygląda tabela grupy D po dwóch kolejkach. To ona wyłoni potencjalnego rywala Polaków w 1/8 finału mundialu.

Trwa druga kolejki fazy grupowej MŚ. W sobotę spotkania rozgrywają drużyny występujące w grupie C i D, które trafią na siebie w 1/8 finału. Znamy już konkretne rozstrzygnięcia w grupie D. Francja wygrała 2:1 z Danią, a Australia 1:0 z Tunezją. Co to oznacza w tabeli? 

Zobacz wideo Dominik Wardzichowski w Katarze: Poszedłem po meczu do sektora Saudyjczyków!

Francja pewna awansu na 1/8 finału

Pewna awansu jest już reprezentacja Francji, która ma komplet sześciu punktów. Francuzi są w praktyce pewni także pierwszego miejsca w tej grupie. Wyprzedzić ich może jedynie Australia i to tylko w scenariusz, gdy sama wygra wysoko z Danią, a Francja wysoko przegra z Tunezją.

Na drugim miejscu jest Australia, która ma trzy punkty. Tabelę zamykają Dania i Tunezja, które do tej pory zgromadziły jeden punkt, ale różni ich bilans bramkowy na korzyść Danii. O drugim miejscu w tabeli najprawdopodobniej zadecyduje starcie pomiędzy Danią a Australią. Skandynawowie muszą wygrać, aby grać dalej. Tunezja awansuje na drugie miejsce w grupie, jeśli wygra z Francją, a Australia zremisuje z Danią.

Aktualna tabela grupy D

  1. Francja - 6 punktów, bilans bramkowy 6:2
  2. Australia - 3 punkty, 2:4
  3. Dania - 1 punkt, 1:2
  4. Tunezja - 1 punkt, 0:1

W ostatnim meczu grupy D Francuzi wyjdą na Education City Stadium w Al Rayyan na pojedynek z reprezentacją Maroka, natomiast Dania zagra na Al Janoub Stadium w Al Wakrah z Australią. Oba spotkania odbędą się - tak jak w grupie C - 30 listopada, ale o godzinie 16.

Polska trafi na Francję? To bardzo prawdopodobny scenariusza

Jak wiadomo, w 1/8 finału pierwszy zespół z grupy C, której jest Polska, zagra z drugą drużyną grupy D, a druga drużyna grupy C zagra ze zwycięzcą grupy D (będzie to Francja). Polska ma więc pewność, że drugie miejsce w grupie oznaczać będzie dla niej grę z mistrzami świata. Jeśli wygra grupę C, trafi z kolei na kogoś z dwójki Dania/Australia.

Tabela grupy C 

  1. Polska - 4 punkty, bilans bramkowy 2:0
  2. Arabia Saudyjska - 3 punkty, 2:3
  3. Meksyk* - 1 punkt, 0:0
  4. Argentyna* - 0 punktów, 1:2

* - mecz mniej

Zwycięstwo nad reprezentacją Arabii Saudyjskiej 2:0 dało Polakom pierwsze miejsce w grupie. Nie znamy jeszcze rezultatu spotkania Meksyku z Argentyną, jednak już wiadomo, że spadniemy z fotela lidera tylko w przypadku wygranej Meksykanów różnicą przynajmniej dwóch goli. 

Do końca turnieju zostanie jeszcze jedna kolejka, w której Meksyk zagra Arabią Saudyjską w Lusajl, a Polska w Dosze z Argentyną. Oba mecze odbędą się w środę, 30 listopada, o godzinie 20. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA