Robert Kubica pojedzie jednak w innej serii. "Mamy do niego głęboki podziw"

Robert Kubica usiądzie za kierownicą prototypu Oreca Group LMP2! W piątek 36-latek poinformował o podpisaniu kontraktu z belgijskim zespołem WRT.

Od sezonu 2021 Robert Kubica będzie pełnił rolę trzeciego kierowcy Formuły 1 oraz będzie występował w serii European Le Mans Series. Początkowo zagraniczne media informowały, że 36-latek będzie startował w wyścigach WEC. Jednak polski kierowca wybrał niższą serię, zapewniając zespołowi możliwość walki o udział w wyścigu 24h Le Mans. "Cieszę się, że dołączę do WRT w mistrzostwach ELMS za kierownica prototypu Oreca Group LMP2" - napisał w mediach społecznościowych Kubica. 

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia z Radosławem Kaweckim

Robert Kubica pochwalił się nowym pojazdem LMP2! Kibice zachwyceni serią z udziałem Polaka

Wiadomość z informacją o dołączeniu do nowego zespołu i starcie w europejskiej serii wyścigów długodystansowych Robert Kubica opublikował na swoim Facebooku. Post spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, a na odpowiedź ze strony kibiców kierowca nie musiał długo czekać. "Oby już następny wyścig był udany", "Świetnie", "Powodzenia Robert i jak najwięcej frajdy ze ścigania", "Trzymaj się i daj popalić konkurencji", "FORZA RK" - czytamy w komentarzach.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani dodaniem wyścigów wytrzymałościowych samochodów sportowych do naszego portfolio działań, ponieważ ta kategoria jest naprawdę kluczowym elementem DNA, historii i tradycji sportów motorowych - powiedział szef WRT, Vincent Vosse - Powiedzieć, że z radością witamy Roberta w rodzinie WRT to mało powiedziane. Wszyscy, a szczególnie ja, darzymy Roberta głębokim podziwem. To prawdziwy zawodnik wyścigowy, człowiek napędzany niepohamowaną pasją. Rozmawialiśmy z nim w przeszłości, a teraz możliwość pracy z nim to kolejne spełnienie marzeń - dodał. 

Kubica w nowej serii ELMS! Znamy kalendarz występów

Nie będzie to pierwsza styczność Roberta Kubicy z pojazdami LMP2. Polski kierowca miał okazję bliżej poznać pojazd w trakcie przygotowań do Daytona 24h, w których wziął udział. European Le Mans Series natomiast składa się z sześciu rund, wszystkie wyścigi odbywają się na dystansie 4 godzin. Szansę na debiut 36-latek będzie miał już 13 kwietnia na torze w Barcelonie. Następne będą tory w Barcelona (18 kwietnia), Red Bull Ring (16 maja), Monza (11 lipca), Paul Ricard Spa (4-29 sierpnia), Spa (5-19 września) oraz Portimao (6-24 października).