Oficjalnie: Robert Kubica podpisał kontrakt. "Nowy rozdział w mojej karierze"

Robert Kubica dołączył do belgijskiego zespołu WRT. Polski kierowca w sezonie 2021 będzie ścigał się w serii European Le Mans Series. - Nowy rozdział w mojej karierze, a także nowe wyzwania dla ekipy - powiedział 36-latek.

Robert Kubica od sezonu 2021 będzie pełnił rolę trzeciego kierowcy Formuły 1 oraz będzie występował w serii ELMS. Polski kierowca będzie się ścigał w kategorii LMP2. Będzie to również pierwszy w historii zespołu WRT regularny start w wyścigach długodystansowych. - Wspólnie odkryjemy wiele nowych rzeczy w serii, która charakteryzuje się bardzo mocną i konkurencyjną stawką, pełną utalentowanych zawodników - oznajmił Kubica.

Zobacz wideo Bolid eksplodował niczym bomba. Te systemy uratowały życie Romaina Grosjeana [F1 Sport #37]

Robert Kubica debiutuje w serii ELMS. "Nie mogę się doczekać"

- Będzie to mój pierwszy pełny sezon w wyścigach długodystansowych, z dzieleniem się samochodem z zespołowymi partnerami – co odkryłem parę tygodni temu w Daytonie. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy z zespołem, w fabryce i na torze. Cały projekt jest niesamowicie motywujący i chcę gorąco podziękować Vincentowi [Vosse’owi], który mocno naciskał, aby to się udało - zakończył Robert Kubica. 

Początkowo zagraniczne media informowały, że 36-latek będzie startował w wyścigach WEC. Tymczasem zawodnikiem, który będzie reprezentował belgijski team w ogólnoświatowych wyścigach długodystansowych, jest Robin Frijns. W związku z tym WRT pojawi się we dwóch seriach długodystansowych WEC oraz ELMS. Dzięki temu ekipa będzie mogła ubiegać się o udział w wyścigu 24h Le Mans.

Oficjalnie: Lewis Hamilton podpisał kontrakt! Koniec twardych negocjacjiOficjalnie: Lewis Hamilton podpisał kontrakt! Koniec twardych negocjacji

- Jesteśmy bardzo podekscytowani dodaniem wyścigów wytrzymałościowych samochodów sportowych do naszego portfolio działań, ponieważ ta kategoria jest naprawdę kluczowym elementem DNA, historii i tradycji sportów motorowych - powiedział szef WRT, Vincent Vosse - Powiedzieć, że z radością witamy Roberta w rodzinie WRT to mało powiedziane. Wszyscy, a szczególnie ja, darzymy Roberta głębokim podziwem. To prawdziwy zawodnik wyścigowy, człowiek napędzany niepohamowaną pasją. Rozmawialiśmy z nim w przeszłości, a teraz możliwość pracy z nim to kolejne spełnienie marzeń - dodał.

Fernando Alonso miał wypadekFernando Alonso miał wypadek. Został potrącony przez samochód

Zgodnie z zapowiedziami Robert Kubica będzie występował w kategorii LMP2. Polski kierowca miał okazję bliżej poznać pojazd w trakcie przygotowań do Daytona 24h, w których wziął udział. Finalnie Kubica nie wyjechał na tor, ponieważ zespół High Class Racing wycofał się z rozgrywek po dwóch godzinach przez awarię skrzyni biegów.

Więcej o: