Felietony Macieja Lepiato
-
Odpuszczam starty w hali, wrócę w maju
Czas na powrót do intensywnych treningów. W tym roku wyjątkowo nie będę startował w zawodach halowych.
-
Stypendium na 2017 rok. Jadę dalej z Renault
Renault postanowiło wspierać mnie także po igrzyskach w Rio. To dla mnie bardzo dobra wiadomość i ułatwienie w karierze.
-
Jeden z najważniejszych dni w roku
3 grudnia po raz dwudziesty czwarty będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Dlaczego jest ważny?
-
Wysiłek wart zachodu
Co wspaniałego może dać uprawianie sportu, ale również na co musi przygotować się niepełnosprawny sportowiec i z jakimi trudnościami przyjdzie mu się zmierzyć.
-
Maciej Lepiato: Moi idole - Partyka i Tamberi
Lubię szukać inspiracji w innych ludziach, w innych sportowcach. Moim wieloletnim idolem jest Artur Partyka. Drugim - Gianmarco Tamberi. Nawet podkradłem mu cieszynkę... - mówi rekordzista świata w skoku wzwyż i mistrz paraolimpiady Maciej Lepiato.
-
Wracam do treningów
-
Maciej Lepiato: Czy artroskopia może być ciekawa?
Wracam do Was po krótkiej przerwie. Jak wcześniej pisałem, po igrzyskach nadszedł czas na zadbanie o siebie i o swoje zdrowie. Niestety, zawodowe uprawianie sportu to niemal pewne kontuzje, stąd konieczność regularnych wizyt u specjalistów - pisze Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż.
-
Trochę o niepełnosprawności i sporcie
-
Maciej Lepiato: Wielkie skakanie w małych Barwicach
Jak wiecie, bardzo mocno wierzę w sens propagowania sportu, dlatego też sam staram się motywować do działania tak dużo osób, jak tylko mogę, najlepiej nie samymi słowami, a czynami.
-
Pracowity czas wolny
Ostatnio pisałem Wam o swoich planach na najbliższy czas, zanim nie wrócę do treningów. Wspominałem, że będą to miesiące przeznaczone między innymi na odpoczynek, prawda? Cóż, plany planami, a rzeczywistość okazała się troszkę inna.
-
Złoty medal i co dalej?
Swój drugi złoty medal paraolimpijski zdobyłem nieco ponad dwa tygodnie temu. O czym teraz myślę? Oczywiście o zdobyciu kolejnego medalu! Zanim to się jednak stanie, czekają mnie cztery lata ciężkiej pracy - jak już pisałem, w Tokio chciałbym spełnić swoje marzenie o starcie z zawodnikami pełnosprawnymi. Do 2020 roku jest jednak jeszcze sporo czasu. Jakie mam zatem plany na kilka najbliższych miesięcy?
-
Mój sport po Rio. Maciej Lepiato: Jak było w Rio?
Teraz, gdy emocje związane z paraolimpiadą, złotym medalem i nowym rekordem świata (nieco) opadły, mogę Wam na spokojnie opisać, co działo się w Rio poza zawodami.
-
Byłem w Rio. Maciej Lepiato. W Tokio chcę walczyć ze zdrowymi!
Moje skoki na 2,30 m w Rio utwierdziły mnie w przekonaniu, że udział w igrzyskach olimpijskich nie jest mrzonką. Za cztery lata chciałbym wystartować w igrzyskach dla w pełni zdrowych sportowców.
-
Rekordzista świata Maciej Lepiato marzy o porządnym bucie
Deja vu na igrzyskach paraolimpijskich!. Maciej Lepiato tak jak cztery lata temu w Londynie zdobył złoty medal w skoku wzwyż. I tak jak cztery lata temu przypieczętował go rekordem świata! Od wtorku wynosi on 2,19 m
-
Moje treningi przed paraolimpiadą
Z boku wiele dyscyplin sportowych wygląda bardzo prosto. Weźmy takie biegi - w teorii wystarczy przecież pobiec. Z kolei w skoku wzwyż wystarczy po prostu skoczyć. Kluczem jednak jest bycie lepszym niż inni i tu już sprawa się komplikuje.