Jan-Krzysztof Duda znowu wygrywa. Wielki triumf Polaka w Lidze Mistrzów

Jan-Krzysztof Duda jest ostatnio w fantastycznej dyspozycji. Polak triumfował właśnie w prestiżowym turnieju Oslo Esports Cup, który jest zaliczany do cyklu Meltwater Champions Chess Tour. W ostatniej rudzie rywalizacji 24-latek pokonał Kanadyjczyka Erika Hansena 2,5:0,5.

Triumf w turnieju Oslo Esports Cup, jest kolejnym wielkim sukcesem Jana-Krzysztofa Dudy, który coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność w czołówce najlepszych szachistów na świecie. Dla Polaka jest to pierwsze zwycięstwo w cyklu Meltwater Champions Chess Tour w karierze, za które zarobił aż 35 tysięcy dolarów. 

Zobacz wideo Kibice chcą pomnika dla Banasika. "Lepiej niech w Radomiu nie staje"

Wielki sukces Jana-Krzysztofa Dudy. Znakomity finisz polskiego arcymistrza

Duda uzbierał w całym turnieju 14 punktów, a triumf zawdzięcza fantastycznemu finiszowi i korzystnemu układowi wyników w ostatniej rundzie. Tam punkty stracili faworyci imprezy - mistrz świata Magnus Carlsen i 16-letni Ramesbabu Praggnanandhaa z Indii. Słaby występ zaliczył także dzielący z Polakiem drugie miejsce Wietnamczyk Liem Quang Le

Nikita Mazepin i Łada Granta SportRosja osiągnęła szczyt absurdu. Kierowca F1 w ładzie. Chcą ratować rosyjski sport

Turniej w Oslo rozgrywany był w formie online. Zawodnicy znajdowali się w jednym miejscu, siedząc przed ekranami komputerów w specjalnym studiu, ale byli od siebie oddzieleni. Pula nagród tegorocznego cyklu Meltwater Champions Chess Tour, czyli szachowego odpowiednika Ligi Mistrzów wynosi aż 1,6 miliona dolarów. Cały cykl składa się z dziewięciu turniejów, a jego zakończenie zaplanowane jest na 20 listopada. 

Sergiej Ławrow chce pomóc rosyjskim sportowcom. Sergiej Ławrow chce pomóc rosyjskim sportowcom. "Rozpoczynają walkę z dyskryminacją"

Jan-Krzysztof Duda to obecnie zdecydowanie najlepszy polski szachista. Od 2013 roku jest arcymistrzem. W 2021 roku 24-latek wygrał Puchar Świata FIDE oraz został mistrzem Europy. W grudniu zajął piąte miejsce w rozgrywanych w Polsce mistrzostwach świata. 

Więcej o: