Rosjanie znaleźli w Armenii swojego obrońcę. "Pomogliście nam, teraz czas wam pomóc"

- Jesteśmy przeciwni zawieszeniu rosyjskich sportowców - mówi prezes Armeńskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego Melania Stepanyan. Armeńczycy stanęli w obronie rosyjskich zawodników i zamierzają ich wspierać na najbliższym kongresie Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU).

Wojna w Ukrainie poważnie skomplikowała sytuację rosyjskich sportowców. W większości dyscyplin Rosjanie zostali wykluczeni z międzynarodowej rywalizacji. Stało się tak między innymi w łyżwiarstwie figurowym, co jest dla Rosji ogromnym ciosem. Ten sport jest bowiem jednym z najważniejszych dla mieszkańców tego kraju.

Zobacz wideo Świątek i Osaka zdominują kobiecy tenis? "Rośnie wielka rywalizacja"

Rosyjscy łyżwiarze wrócą do międzynarodowej rywalizacji?. "Czas wam pomóc"

Międzynarodowa Unia Łyżwiarstwa Figurowego (ISU) ugięła się pod naciskiem opinii publicznej bardzo szybko i zdecydowała o nałożeniu zakazu na rosyjskich zawodników. Od tamtej pory minęło już sporo czasu, ale Rosjanie wciąż nie odpuszczają i walczą o zmianę decyzji działaczy. Sprawa rosyjskich łyżwiarzy ma być jednym z najważniejszych elementów dyskusji na najbliższym Kongresie ISU.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Szachista Siergiej KariakinKarjakin znów się skompromitował. Rosja blokuje największy portal szachowy

Oglądaj program Sport.pl LIVE od 20:00:

 

Rosjanie mogą liczyć w swoich staraniach na wsparcie innych krajów. Poparcie zadeklarowała już prezes armeńskiego związku. - W przypadku, kiedy na najbliższym Kongresie ISU odbędzie się dyskusja na temat przyszłości rosyjskich łyżwiarzy figurowych, my będziemy wspierać wasz kraj i federację. Nie raz nam pomogliście, teraz czas wam pomóc - powiedziała Melania Stepanyan w rozmowie z portalem sport-express.ru.

Colin Kaepernick trenuje przed powrotem do NFLKaepernick klęknął pierwszy. Teraz ikona BLM chce wrócić do sportu. "Nie ma szans"

Szefowa armeńskiego związku przyznała także, że według niej łyżwiarstwo figurowe bez Rosjan umiera. - Jesteśmy przeciwni zawieszeniu rosyjskich sportowców. Puchar Świata już został zabity, bez rosyjskich zawodników było tam wyjątkowo nudno. Wydaje mi się, że łyżwiarstwo figurowe bez Rosji zginie - dodała Stepanyan. Działaczka potwierdziła również, że rosyjscy łyżwiarze figurowi wezmą udział w majowych mistrzostwa Armenii

Więcej o: