Jacek Murański wraca do klatki. Będzie walczył ze "Starym Wiewiórem"

Jacek Murański, kontrowersyjny freak fighter, wraca do klatki. No i wreszcie będzie faworytem. Rywalem "Starego Murana" będzie "Stary Wiewiór", ojciec gwiazdy FAME MMA.

Najpierw słowo wstępu. Jacek Murański nie jest żadnym wielkim aktorem, ale dorabia na graniu epizodycznych ról w serialach typu "Klan" czy "Barwy szczęścia". Łysy, bez zarostu, niezbyt wysoki, ale dość umięśniony i ze spiczastym nosem najchętniej wciela się w role bandytów i ulicznych rzezimieszków. Ewentualnie gra ochroniarza, więźnia czy tajniaka. O Murańskim i jego niedawno zmarłym synie Mateuszu zrobiło się głośno podczas produkcji "Asymetrii". Film Konrada Niewolskiego okazał się kompletnym niewypałem, ale Murańscy poznali na planie filmu Popka, który oprócz rapowania zarabia na walkach w klatce. A że Pan Jacek, jak mówi się o nim w świecie freak fightów, uchodził w przeszłości za chuligana, który stoczył wiele ulicznych bitew, to - wraz z synem - szybko znaleźli z Popkiem wspólny język. Jeszcze szybciej doszło do ich kłótni z nim, którego później wielokrotnie publicznie obrażali i wyzywali do walk. Debiut w MMA na freakowej federacji był tylko kwestią czasu.

Murański miał wyjaśniać rywali, a stał się chłopcem do bicia

Cztery walki i cztery porażki. Tak wygląda bilans walk Jacka Murańskiego. "Starego Murana" dwukrotnie pokonał Arkadiusz Tańcula i raz Robert Pasut. A ostatnio pokonał go Paweł Jóźwiak, który do niedawna był po prostu prezesem FEN, drugiej po KSW sile w polskim MMA. Ale od kilku miesięcy sam się bije. Przegrał z Michałem "Boxdelem" Baronem i z Marcinem Najmanem (ale wygrał rewanż). Ale wróćmy do Murańskiego, który właśnie poznał nowego rywala.

Na gali Prime MMA Show, która odbędzie się 21 października w Toruniu, zawalczy z Maciejem Wiewiórką, który jest trzy lata młodszy od Murańskiego. Wiewiórka to ojciec Maksymiliana "Wiewióra", czyli gwiazdora FAME MMA, który słynnie ze świetnego parteru.

"Stary Wiewiór" do tej pory nie miał nic wspólnego ze sportem. Realizował się w branży jubilerskiej i później budowlanej, o czym wiemy z kanału na Youtube "MMA-bądź na bieżąco". Od sześciu tygodni "Stary Wiewiór" trenuje sporty walki, ale już zdołał złapać kontuzję, bo - jak sam powtarza - trenował na 110 procent.

Więcej o: