Poznał rywala i nie stawił się na walkę. Kolejny problem na igrzyskach

Mohamed Abdalrasool z Sudanu zrezygnował z walki z Toharem Butbulem z Izraela. Międzynarodowa Federacja Judo nie podaje powodów decyzji zawodnika z Afryki Północnej. To drugi taki przypadek podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Judoka Fethi Nourine z Algierii zrezygnował ze startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio na dzień przed ich rozpoczęciem. Zawodnik stwierdził, że nie będzie walczyć z reprezentującym Izrael Toharem Butbulem. Trener Amar Ben Yaklif przyznał na łamach algierskich mediów, że "nie mieli szczęścia w losowaniu, przez co musieli podjąć jedyną słuszną decyzję". Międzynarodowy Komitet Olimpijski odesłał zawodnika z trenerem do Algierii i może już nigdy nie dopuścić Nourine’a do zmagań na igrzyskach olimpijskich.

Zobacz wideo Redaktorzy Sport.pl już w Tokio! Zaczynamy Igrzyska Olimpijskie

Mohamed Abdalrasool pojawił się na ważeniu, ale zrezygnował z walki z Izraelczykiem

Organizatorzy igrzysk olimpijskich rozgrywanych w stolicy Japonii poinformowali, że Mohamed Abdalrasool z Sudanu nie pojawił się na tatami na walkę z Toharem Butbulem z Izraela, mimo że stawił się wcześniej na ważeniu. Ten pojedynek miał się odbyć w ramach 1/16 finału turnieju w kategorii 73 kg.

Międzynarodowa Federacja Judo nie podała oficjalnie powodu, dla którego Abdalrasool zrezygnował z walki z Butbulem i nie odpowiada na prośbę o komentarz w całej sytuacji. Federacja Sudanu także milczy. Nie należy wykluczać, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski może postąpić z Mohamedem Abdalrasoolem podobnie, jak z Fethim Nourine.

Mohamed Abdalrasool z Sudanu zajmuje 469. miejsce w światowym rankingu judo w swojej kategorii wagowej. Z kolei Tohar Butbul z Izraela zajmuje siódme miejsce. Liderem jest Soichi Hashimoto z Japonii. O medale na igrzyskach w Tokio będzie walczyć dwóch polskich judoków: Piotr Kuczera (90 kg) oraz Maciej Sarnacki (+100 kg).

Więcej o: