Na telebimie pojawiła się płacząca Niemka. Kibice nie mieli litości

Angielscy kibice wiwatowali na trybunach, kiedy zobaczyli na telebimach zapłakaną dziewczynkę w barwach reprezentacji Niemiec, która we wtorek przegrała na Wembley 0:2 i odpadła z Euro 2020 już w 1/8 finału.

To był obrazek tego meczu. Już z doliczonego czasu do drugiej połowy, kiedy realizator najpierw pokazał rozradowanych Anglików, którzy prowadzili 2:0 i świętowali awans do ćwierćfinału, a po chwili na telebimach zapłakaną dziewczynkę z Niemiec. To nie był koniec, a początek, bo kiedy 40-tysięcy angielskich kibiców zobaczyło ten obrazek, wydało z siebie jeszcze głośniejszy okrzyk radości.

Zobacz wideo Spięcie na konferencji Zbigniewa Bońka. "Proszę mi wskazać błędy"

"Możemy tylko współczuć tej dziewczynce" - czytamy w serwisie givemesport.com, który opisuje całe zajście. Ale też przypomina, że Anglicy sami przez lata ronili łzy, bo to było ich pierwsze zwycięstwo z Niemcami w fazie pucharowej dużego turnieju od 1966 roku. A więc od finału mistrzostw świata, też na Wembley, gdzie Niemcy (jeszcze jako RFN) przegrały w finale z Anglią po dogrywce 2:4.

Gary Lineker odwołał słynne słowa o Niemcach. "Spoczywajcie w pokoju" 

Napisać, że Anglicy wpadli w zachwyt, to jakby nie napisać nic. Po triumfie z Niemcami tamtejsi eksperci i kibice myślą już o wygraniu całego Euro. Traktują wtorkowe zwycięstwo jako punkt zwrotny dla kadry prowadzonej przez Garetha Southgate’a. Z tej okazji skorzystał też Gary Lineker, który odwołał to, co powiedział na temat reprezentacji Niemiec po przegranym przez Anglików półfinałowym meczu w mistrzostwach świata we Włoszech w 1990 roku. "Myślę, że to najwyższy czas, aby słowa, że na końcu zawsze wygrywają Niemcy, odeszły w niepamięć. Spoczywajcie w pokoju" - napisał Lineker na Twitterze.

Anglia przełamała kolejne klątwy. "Nie będzie bała się już żadnej drużyny"

- Anglia nie będzie bała się już żadnej drużyny na tym Euro. Wszyscy rywale będą trudni, ale Anglia będzie przekonana, że może pokonać każdego - uważa Rio Ferdinand, 81-krotny reprezentant Anglii, który zwraca też uwagę, że na tym Euro przełamane zostały kolejne klątwy: - Nie wygraliśmy meczu otwarcia. Zrobiliśmy to. Nie pokonaliśmy Niemców. Zrobiliśmy to. Ten zespół przekracza kolejne granice. Wszyscy mówili, że gramy zbyt negatywnie, nie podejmujemy ryzyka. Ale Southgate ma plan na mecz i trudno go przechytrzyć. Ci faceci grają dla swojego trenera, to widać - dodaje.

Anglia jeszcze nigdy nie zdobyła mistrzostwa Europy. Najlepszy wynik osiągnęła w 1996 roku na organizowanym przez siebie Euro. Tam dotarła do półfinału, który przegrała po rzutach karnych właśnie z Niemcami. Teraz kadra Southgate'a o półfinał powalczy w sobotę na Stadio Olimpico w Rzymie z Ukrainą. Początek meczu o 21.

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie. 

Więcej o: