Gary Lineker odwołał słynne słowa o Niemcach. "Spoczywajcie w pokoju"

- Myślę, że to najwyższy czas, aby słowa "na końcu zawsze wygrywają Niemcy" odeszły na zawsze. Spoczywajcie w pokoju - napisał Gary Lineker za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

W miniony wtorek Anglia wygrała 2:0 z Niemcami w meczu 1/8 finału Euro 2020 po bramkach Raheema Sterlinga oraz Harry’ego Kane’a. Następnym rywalem kadry prowadzonej przez Garetha Southgate’a będzie Ukraina, która pokonała 2:1 Szwecję, ale potrzebowała do tego dogrywki. Jeżeli Anglia zagra w półfinale, to wyrówna swój najlepszy wynik na mistrzostwach Europy od 25 lat i Euro 1996.

Zobacz wideo Fragment wywiadu z Jonathanem Wilsonem. "Anglicy zawsze bali się meczów z Polską na Wembley"

Czy w piłce nożnej zawsze wygrywają Niemcy? Lineker: niech te słowa odejdą na zawsze

Anglia przegrała z Niemcami po rzutach karnych w półfinale mistrzostw świata w 1990 roku. W składzie Anglików występował Gary Lineker, który wpisał się na listę strzelców w 80. minucie, a potem wykorzystał rzut karny. Ostatecznie kadra prowadzona przez sir Bobby’ego Robsona przegrała, bo Stuart Pierce trafił w bramkarza, a Christopher Waddle uderzył ponad poprzeczką.

Po tym spotkaniu Gary Lineker stwierdził w wywiadzie, że "piłka nożna jest grą, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy". Od tamtego meczu Anglia wygrała z Niemcami tylko w fazie grupowej Euro 2000, a w decydujących spotkaniach na Euro 1996 i na mistrzostwach świata w 2010 roku lepsi okazywali się Niemcy.

Wygrana z Niemcami na Euro 2020 może okazać się punktem zwrotnym dla kadry prowadzonej przez Garetha Southgate’a. Z tej okazji skorzystał Gary Lineker, który odwołał swoje słowa na temat reprezentacji Niemiec. – "Myślę, że to najwyższy czas, aby słowa 'na końcu zawsze wygrywają Niemcy' odeszły na zawsze. Spoczywajcie w pokoju" – czytamy na Twitterze.

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: