Szczęsny brutalnie przyznał się do błędu, którego nikt nie widział. "Kompletnie spieprzyłem"

- Możecie wierzyć lub nie, ale kompletnie spieprzyłem sprawę z tym karnym - stwierdził Wojciech Szczęsny, analizując swoje zachowanie przy rzucie karnym w meczu z Hiszpanią podczas fazy grupowej Euro 2020 w rozmowie na kanale "Foot Truck" na YouTube. Polscy kibice chyba jednak tego błędu Szczęsnego nawet nie zauważyli.

Reprezentacja Polski odpadła z Euro 2020, ale po nieudanej fazie grupowej z jednego meczu mogła być częściowo zadowolona. Chodzi o remis 1:1 z Hiszpanią, czyli teoretycznie najtrudniejszym rywalem podczas turnieju. 

Zobacz wideo Zidane za Deschampsa? "Być może będzie trzęsienie ziemi" [Euro Sekcja]

Szczęsny sam wskazał swój błąd przy karnym na Euro 2020. "Wiedziałem, że jestem na straconej pozycji"

W trakcie meczu Wojciech Szczęsny musiał bronić rzutu karnego, który podyktowano tuż po bramce na 1:1 dla Polski zdobytej przez Roberta Lewandowskiego. Do piłki podszedł Gerard Moreno i zamiast do bramki uderzył w słupek, a chwilę później bardzo niecelnie dobijał ją Alvaro Morata.

Wojciech Szczęsny wyciąga piłkę z siatki. W 18 minucie padł gol dla Słowacji. Bardzo dobra akcja Roberta Maka, który na lewym skrzydle ograł dwóch Polaków, wbiegł w pole karne i uderzył tak, że piłka odbiła się najpierw od nogi Kamila Glika, później od słupka, następnie od ręki Wojciecha Szczęsnego. I wpadła do bramki. Sędziowie uznali, iż był to samobójczy gol SzczęsnegoMocno o Szczęsnym. "To chyba najbardziej przereklamowany bramkarz na świecie"

Analizę tej sytuacji w rozmowie na kanale "Foot Truck" na YouTube przeprowadził sam bramkarz. - Możecie wierzyć lub nie, ale kompletnie spieprzyłem sprawę z tym karnym. Chciałem zasygnalizować, że idę w prawo, potem wrócić do środka i znowu pójść w prawo. Bo wiedziałem, że on mnie obserwuje. Jednak zrobiłem mój pierwszy ruch w prawo za wcześnie i wiedziałem, że jestem na straconej pozycji. Wiedziałem, że on na mnie patrzy, więc postanowiłem zostać w środku do końca, by go trochę sprowokować - wskazał Szczęsny.

 

"Traktuję przestrzelony rzut karny jak obroniony. Mam gdzieś, co myślą inni"

Według niego to był największy błąd, jaki mógł popełnić w tej sytuacji. - Przez to byłem spóźniony i nie miałem szans na obronę tego strzału. On uderzył w moją prawą, ale na szczęście przestrzelił. Może spudłował dlatego, że się poruszyłem? Może. Ale wykonałem pierwszy ruch zbyt wcześnie. Traktuję przestrzelony rzut karny jak obroniony. Mam gdzieś, co myślą inni - dodał Polak. 

Polska odpadła z Euro 2020. Ile biało-czerwoni zarobili na turnieju?Tak reprezentanci Polski bawią się po przegranym Euro 2020. Wakacje

Ostatecznie po meczu z Hiszpanami Polska przegrała 2:3 w ostatnim spotkaniu ze Szwecją. To spowodowało, że z grupy E na Euro 2020 wyszli Szwedzi i Hiszpanie, a trzecia Słowacja i czwarta Polska odpadły z turnieju.

Ekspert ostro skrytykował decyzje Paulo Sousy. Ekspert ostro skrytykował decyzje Paulo Sousy. "Sportowo się nie obroniła"

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie 

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie. 

Więcej o: