Żużel. Polacy gotowi na drużynowe mistrzostwa Europy. Gdzie oglądać?

Fanów żużla czekają wielkie emocje w ten weekend. W niedzielę o 14:00 rozpoczną się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Poznaniu. Polskę reprezentować będzie między innymi Bartosz Zmarzlik. Gdzie oglądać zawody? [Transmisja tv, stream online]

W tym roku fani żużla nie mogą narzekać na brak emocji. Oprócz drugiej rundy Grand Prix w ten weekend odbędą się także Drużynowe Mistrzostwa Europy. To pierwszy raz w historii, kiedy ten turniej rozgrywa się z udziałem czterech zawodników plus jeden rezerwowy. Wcześniej w takim formacie organizowany był Puchar Świata. 

Zobacz wideo Szpilka czeka na debiut w KSW. "To będzie ciekawa historia"

Żużel. Polacy gotowi na rywalizację w Poznaniu

Tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Europy odbędą się na stadionie Golęcin w Poznaniu. Przed zawodami nie były rozgrywane turnieje eliminacyjne, ale organizatorzy nie wykluczają ich powrotu w następnych edycjach. Impreza ma być rozwijana przez kilka najbliższych lat. 

Tony Rickardsson"Sam chciałbym pojechać". Legenda żużla rozpływa się nad Narodowym i Zmarzlikiem

W tym roku dojdzie do 20 biegów, a pula nagród wynosi 70 tysięcy euro. Polska reprezentacja jest gotowa do turnieju. Na początku maja pokonali drużynę Reszty Świata 51:38 w Bydgoszczy. Na zawodach w Poznaniu wystąpią w bardzo mocnym składzie. Oprócz Bartosza Zmarzlika Rafał Dobrucki powołał także Macieja Janowskiego, Patryka Dudka, Janusza Kołodzieja oraz Kacpra Worynę. Poza naszymi reprezentantami w zawodach wezmą udział także Dania, Szwecja oraz Wielka Brytania. Nie wszystkie drużyny mogą cieszyć się najsilniejszym zestawieniem zawodników. Na turnieju w brytyjskiej ekipie zabraknie trzykrotnego mistrza świata Taia Woffindena. 

Żuzel. Drużynowe Mistrzostwa Europy. Gdzie oglądać? [Transmisja tv, stream online]

Drużynowe Mistrzostwa Europy rozpoczną się w niedzielę o 14:00. Zawody będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport oraz na stronie TVPSPORT.pl. Transmisja rozpocznie się o 13:35. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) w czasie rywalizacji w cyklu Grand Prix 2022Bartosz Zmarzlik najszybszy w kwalifikacjach przed Grand Prix na Narodowym

Więcej o: