Sport1: Lewandowski dogadany z Barceloną. Podali szczegóły

Dziennikarze niemieckiego "Sport 1" twierdzą, że agent Roberta Lewandowskiego porozumiał się już z Barceloną. Król strzelców Bundesligi ma otrzymać trzyletni kontrakt w hiszpańskiej ekipie. Trzeba jednak poczekać na ruch Bayernu Monachium.

Coraz więcej wskazuje na to, że wkrótce serial medialny o transferze Roberta Lewandowskiego dobiegnie końca. Jak informował dziennik "Bild", kapitan reprezentacji Polski miał już poinformować władze Bayernu Monachium o tym, że nie przedłuży swojego kontraktu.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Lewandowski dogadany z Barceloną. Katalończycy przygotowali pieniądze

Zdaniem Niemców Polak jest zdecydowany na transfer do FC Barcelony i poinformował już o tym klub kilka dni temu. To jednak wciąż nie oznacza, że Bawarczycy wydadzą zgodę na odejście napastnika już latem. Z medialnych doniesień wynika, że władze Bayernu mają na stole ofertę z Katalonii w wysokości około 35-40 milionów euro, ale mogą się też zdecydować na zatrzymanie Lewandowskiego i oddanie go za darmo dopiero latem 2023 roku.

Franciszek SmudaFranciszek Smuda o Kamilu Grosickim: Walczakiem nie jest do dziś

Z kolejnymi wieściami w tej sprawie przychodzą dziennikarze niemieckiego "Sport 1". Twierdzą oni, że Pini Zahavi, czyli agent piłkarza, doprowadził już do ustnego porozumienia z Katalończykami. Lewandowski ma by już gotowy, aby podpisać trzyletnią umowę z hiszpańskim zespołem. Dziennikarze uważają także, że  "Barca" ma już przygotowane 30-40 mln euro dla Bayernu, aby ten zgodził się na sprzedaż.

A przekonywać trzeba zdecydowanie, bo media wciąż piszą o tym, że władze Bayernu nie chcą pozwolić swojemu najlepszego napastnikowi na odejście. Takie deklaracje padają zresztą publicznie. - Lewandowski ma kontrakt do końca czerwca 2023 roku. Wypełni go - stwierdził szef monachijskiego giganta, Hubert Heiner.

Hiszpański zespół ma być jednak bardzo zdecydowany. Jeśli tylko Bawarczycy wyrażą zgodę na odejście "Lewego", szybko złożą oficjalną ofertę za polskiego piłkarza. 

Robert Lewandowski w tym sezonie znów może się pochwalić fantastycznymi statystykami. W 45 rozegranych dotychczas spotkaniach w barwach Bayernu Monachium zdobył 49 bramek i zaliczył siedem asyst.

Więcej o: